"Devlet Yardımlarından Yararlanmak İçin Doğru Adres! 💰💻Merhaba takipçilerimiz! Bu hesap, devlet tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen herkes için doğru adrestir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla güncel ve doğru bilgiler sunuyoruz.E Devlet üzerinden nasıl başvuru yapılır, hangi şartların sağlanması gerektiği, başvuru süreci hakkında en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Haydi birlikte devlet yardımlarından yararlanalım! 🙌"
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Kadın, Kültür, Magazin, Nedir & Nasıl Yapılır?, Sağlık, Teknoloji, Video Galeri, Yaşam 25 Ağustos 2022 479 Görüntüleme

Aile Dizimi Nedir? Netflix “Zeytin Ağacı” Dizisi Gerçekleri!

Aile Dizimi Nedir? Netflix “Zeytin Ağacı” Dizisi Gerçekleri!

Aile Dizimi Nedir? Son günlerde Netflix Türkiye Platformunda yayımlanan “Zeytin Ağacı” , Avrupa Platformların da ise “The Family” adı ile seyirci ile buluşan dizi ile gündeme geldi. Kısaca konusuna bakmak gerekirse; çok yakın ilişkileri olarak üç arkadaş vardır. Psikolojik olarak rahatsızlık geçiren arkadaşlarına destek olmak için farklı bir tedavi yolu bulurlar. Türkiye’de Ayvalık ilçesinde yaşayan uzman ile Aile Dizimi üzerinden tedavi olmaya çalışırlar ve dizi bu yolda psikolojik etkisiyle devam etmektedir.

Netflix Türkiye , “Zeytin Ağacı” Dizisi İzlemek İçin Tıklayınız.

Zeytin Ağacı Dizisi Resmi Fragman İzle

Aile Dizimi Nedir? Aile Dizimi Terapisi Hakkında Bilgiler!

Aile dizimi nedir sorusunun yanıtını ararken öncelikle kişinin kendisi , ailesi ve geçmiş nesillerindeki bağlar ile ilgili olduğunu söylemek gerekir. Kişinin , ailesinin ya da önceki nesillerin yaşamları içerisinde yaşanan; göç, travma, yok sayma, haksızlık vb. travma olayları sistemik bir şekilde aktarılmaktadır. Ayrıca aile geçmişimizdeki kişilerin yaşadığı bu psikolojik sorunlar da günümüze yani bizlere kadar biriktirilmiş duygular adı ile birlikte taşınmaktadır. İşte buna “Aile Dizimi” denmektedir. Ve bizleri de etkilemektedir.

Bu geçmişte yaşanan psikolojik sorunlara takılı kalan kişilerin, hangi olaya ve sebebe takılı kaldığını meydana çıkarma ve o kötü etkiye sahip psikolojik sorunları hafızadan silme çalışmalarına “Aile Dizimi Terapisi” denmektedir.

Aile Dizimi Nedir? Aile Dizimi Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Aile dizimi , geçmişte yaşanan travma yaşatma olasılığı yüksek olayların şimdi ki zaman da ve bizlere sorunlar yaratacağı bilinmektedir. Aile dizimi terapisi ise kişinin ve aile dizimi içerisinde bulunan kişilerin geçmişte yaşamış olduğu ağır olayları fark etme ve hafızadan atma açısından önemlidir. Çünkü geçmişte yaşayan aile büyüklerimizin yaşadığı bu olaylar da , genetik olarak nesilden nesillere bizlere kadar biriktirilmiş bilgi olarak genlerimiz aracılığı ile aktarılmaktadır. Bu kötü olumsuz olaylar ile yüzleşerek bunlarla mücadele etmemiz gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Aile Dizimi Terapisi Gereklidir? Hangi Olaylar Sorun Çıkartabilir?

Aile dizimi yani siz ve aile büyüklerinizin geçmişte yaşadığı travma noktasına ulaşacak kadar etkili olan olumsuz olayların , günümüze aktarılması ve etkisinin görünmesidir. İşte geçmişte bunlar yaşanmışsa; aile dizimi terapisti ile iletişime geçerek, psikolojik etkilerini azaltmayı ve bitirmeyi tercih etmelisiniz. İşte bu olaylar ise aşağıdaki gibidir;

 • -Cinayet
 • -İntihar etme
 • -Ani ölüm
 • -Aldatılma / Terk Edilme
 • -İsteksiz/ gönülsüz birliktelik
 • -Tecavüz, taciz
 • -İşkenceye maruz kalma
 • -Boşanma / Evlilik dışı çocuk sahibi olma / Düşük yapma / Kürtaj
 • -Evlatlık verilme veya verme
 • -Doğuştan gelen zihinsel ve bedensel rahatsızlıklar geçmişteki aile büyüklerimizin hayatında var ise; bu kötü durumlar ve ruhsal kodları sizleri de etkilemektedir.
aile dizimi nedir

Aile Dizimi Terapisinin Amacı Nedir?

Aile Dizimi Nedir? Aile Dizimi Terapisi amacı Nedir? Sorularının yanıtlarını yukarıda sizler ile paylaştım. Kısaca tekrardan bahsetmek gerekirse; aile dizimi terapisi aile dizimi ve geçmişinde bulunan kişilerin yaşamış olduğu olumsuz olayların bizlere kadar genetik olarak aktarılmasıdır. Genetik kodlar ile bizlere aktarılan ve etkisi devam eden olumsuz olaylar örgüsünü tespit etme ve mücadele ederek olayı çözümleme sürecidir. Bu konularda gerçekten uzman kişiler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Sosyal Medya üzerinden de dizinin popüler olması ve konunun dikkat çekici olması üzerine bir çok kişi kendisini terapist olarak tanıtmaktadır. Kesinlikle bu kişiler ile iletişime geçmeyiniz. Dikkatli olunuz.

Aile Dizimi Terapistine Hangi Rahatsızlıklar ve Belirtiler de Gidilmeli?

Aile dizimi terapistlerine danışan olmak için öncelikle depresyon, panik atak, yeme bozuklukları, uyku bozuklukları, korku ve takıntılar, özgüven eksikliği gibi birçok psikolojik rahatsızlığın olması halinde danışılmalıdır. Ayrıca aile dizimi ikili ilişkiler de sorun yaşayan kişilerin, çözüm araması ile de başvuru yapılması gerekmektedir. Örneğin;

 • -Sevgili – Eş
 • -Anne – Çocuk
 • -Baba – Çocuk ilişkilerinde normal süreç içerisinde çözümlenemeyen kalıtsal sorunlar var ise Aile Dizimi Terapisti ile iletişime geçerek sorunların çözülmesi sürecinde destek alabilirsiniz.

Ayrıca fiziksel olaraktan da bir çok hastalık için aile dizimi söz konusudur. Aile Dizimi Nedir? Denildiğinde kısaca ailelerde yaşanan olumsuz olayların fiziksel hastalık olarak sonraki nesillerde kendini göstermesidir şeklinde de yorumlanmaktadır.

Yerli Gönül Filmi Netflix! Konusu ve Oyuncular? Vizyon’da!

Yorumlar

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • Content Generator :

  04/12/2022-10:54

  Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness:). Click Here:👉 https://stanford.io/3XYPFqb

 • Free Instagram Caption Generator :

  11/12/2022-06:14

  Create super-engaging Instagram captions with this AI powered Instagram caption generator. This free AI powered Instagram caption generator will create the perfect caption for your photo and help you get more likes, followers and comments. Click Here:👉 https://stanford.io/3Fmnnxo

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster