Akut Güvendeyim Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Akut güvendeyim uygulaması herkesin telefonunda bulunması gereken uygulamalardan biridir. Bir afet durumunda kişinin hayatının kurtulması konusunda son derece önemlidir. Günlük yaşantımızda afet durumunu düşünmeyiz fakat afet anında ve sonrasında bu uygulamaya gerçekten ihtiyaç duyacaksınız. Akut Güvendeyim uygulamasının kuruluş amacı afet durumunda güvende bulunduğunuz konum (GPS) adresinizi internet olmadan yardım için paylaşabilme özelliğine sahiptir. Afet durumunda tüm şebekeler kesilse bile bu uygulama sayesinde yardım isteyebilir ve konumunuzu yakınlarınıza ve yetkili kişilere gönderebilirsiniz.
Genel - 19/11/2023 07:22 A A

Akut güvendeyim uygulaması herkesin telefonunda bulunması gereken uygulamalardan biridir. Bir afet durumunda kişinin hayatının kurtulması konusunda son derece önemlidir. Günlük yaşantımızda afet durumunu düşünmeyiz fakat afet anında ve sonrasında bu uygulamaya gerçekten ihtiyaç duyacaksınız.

Akut Güvendeyim uygulamasının kuruluş amacı afet durumunda güvende bulunduğunuz konum (GPS) adresinizi internet olmadan yardım için paylaşabilme özelliğine sahiptir. Afet durumunda tüm şebekeler kesilse bile bu uygulama sayesinde yardım isteyebilir ve konumunuzu yakınlarınıza ve yetkili kişilere gönderebilirsiniz.

Akut Uygulamasında Kimleri Ekleyebilirim?

Akut Güvendeyim uygulamasına sizin belirlemiş olacağınız maksimum on kişi ekleyebilirsiniz. Bu kişileri kolayca uygulama sayesinde ekleyebilirsiniz. Kişi ekleme kriterlerinde en az bir kişiyi şehir dışında yaşayan birini eklemenizi tavsiye ederim. Aynı şehirde afetin büyüklüğü ve etkisine göre size yardım edebilecek kişi sayısı değişkenlik gösterebilir.

Akut Uygulaması Ücretli Mi?

Akut Arama ve Kurtarma Derneğinin ,  Genel Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. iş birliği ile geliştirdiği uygulamada indirme işlemi ücretsizdir. Konum bilgisi paylaşımında telekom operatörünüz tarafından kullanıma açık olan sms paketinizden düşecek şekilde ücretlendirilmektedir.

Akut Güvendeyim ile Deprem , Sel ve Yangın Bilgilendirmesi

Uygulama içeriğinde bulunan deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler hakkında bilgilendirme mevcuttur. Halka afet öncesinde , anında ve sonrasında yapılması gereken eylemler hakkında bilgi verir. Bilinçsiz kişiler afetin şiddetini daha çok büyütür. Bilinçli kişiler ise afet öncesinde gerekli önlemleri alırlar. Afet anında nasıl davranılması gerektiğini bilirler.

Afet esnasında görülecek olan zararı düşürecek eylemlerde bulunur ve afetten en az zararla kurtulma fırsatını bulurlar. Afet sonrasında ne yapacağını bildiği için kendisine ve çevresine yardımcı olabilecektir. Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünün ve afet konusunda bilgili kişiler olun. Akut Güvendeyim uygulamasının içeriğindeki yazıları ve bilgilendirmeleri dikkatli şekilde okuyup anlamak hem sizler için hem sevdikleriniz için faydalı olacaktır.

Türkiye Gibi Afet Ülkesinde Kullanmak Son Derece Önemli!

Ülkemiz hepimizin bildiği üzere çok sayıda fay hattına sahip bir coğrafyadadır. Bu fay hatları bir çok şehrin üzerinden geçmektedir. Buda demek oluyor ki; halkın büyük bir kısmı bu fay hatlarının üzerinde yaşıyor ve bir çok şehir risk altındadır. Ülkemizde bir çok deprem meydana geliyor.

Kısa süreli depremler bile halk üzerinde paniğe sebep oluyor. Herkes aynı anda iletişim kurma zorunluluğu hissediyor. Bu durum hatların kesilmesine neden oluyor. Afet sonrasında sevdiklerimiz ile iletişim kuramıyoruz. İnternet kesiliyor. İnternet kesintisi olduğunda Güvendeyim uygulaması konum paylaşılmasını sağlıyor.

Akut Güvendeyim Uygulaması Nasıl İndirilir?

Güvendeyim uygulaması Android ve İos işletim sistemleri kullanıcıları kolaylıkla indirebilirsiniz. Andorid kullanıcıları Google Play uygulamasından arama bölümüne “Güvendeyim” yazarak indirebilir. İos kullanıcıları ise İos App Store uygulamasından indirebilir.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayınız.

Yeşilay Kuruluş Amacı Nedir? Yeşilay Görevleri Nelerdir ve Yardım Al ! öğrenmek için tıklayınız.

Genel - 07:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • top ntf 19/11/2023 07:52

  Build and manage your DAO using the fastest-growing, safest, and most convenient solution on the market. https://xdao.pages.dev

 • bahis siteleri sikis 29/12/2023 16:24

  yandanxvurulmus.LLMklTPLwzyg

 • condole 29/12/2023 19:55

  xyandanxvurulmus.dIpksFP4EHUc

 • divulge 29/12/2023 21:10

  xbunedirloooo.qndyyby8Hy8e

 • tradeswoman 30/12/2023 08:02

  tradeswoman xyandanxvurulmus.dLvvE0sPYWRn