AMERİKA YEMİN TÖRENİ SORUŞTURMASI BAŞLADI!

Amerika Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, Seçilmiş Başkan Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin töreni için hazırlıklara başladı.Washington’da tam teçhizatlı olarak görevlendirilmiş 25 bin Ulusal Muhafız askerinin güvenlik taramasından geçirileceğini duyurdu.
Gündem - 19/01/2021 01:22 A A

AMERİKA YEMİN TÖRENİ SORUŞTURMA: Amerika Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, Seçilmiş Başkan Joe Biden’ın 20 Ocak‘taki yemin töreni için hazırlıklara başladı.Washington’da tam teçhizatlı olarak görevlendirilmiş 25 bin Ulusal Muhafız askerinin güvenlik taramasından geçirileceğini duyurdu.

Amerika’nın başkenti Washington’da 6 Ocak’ta yaşanan olayların gölgesinde 20 Ocak’ta yapılacak başkanlık Amerika yemin töreni için güvenlik tedbirleri arttırıldı.Törende görevli askerlerden gelebilecek olası bir tehdide karşı da önlemler alınmaya devam ediyor. 

Pentagon’un içerden bir saldırı ihtimaline karşı Washington’da görev yapan Ulusal Muhafızların taramadan geçirilmesine ilişkin iddia Miller tarafından da teyit edildi.

amerika yemin töreni

Amerika Yemin Töreni Miller Açıklama

Miller, “Büyük güvenlik etkinliklerine verilen askeri desteklerde normal olarak yapıldığı üzere, Bakanlık Washington’daki Ulusal Muhafızları güvenlik taramasından geçirecek. İçerden bir tehditle ilgili herhangi bir istihbarat yok ancak başkentin güvenliği için altına bakılmadık taş bırakmak istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

Miller normalde bu tür taramaların kolluk kuvvetlerince yapılıyor.Ama bu seneki yemin töreninde önceden olmadığı kadar çok sayıda askerin katıldığını hatırlattı.Washington Ulusal Muhafızlar Bürosunun da Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) bu tarama sürecinde destek verdiğini belirtti.

Biden’ın yemin töreni öncesinde çeşitli eyaletlerden tam teçhizatlı 25 000 asker başkent Washington’da konuşlandırılmış durumda.

20 OCAK TÜM BİRLİKLER TARAMADAN GEÇECEK!

Amerikan Associated Press haber ajansına konuştu.Amerika Kara Kuvvetleri Genel Sekreteri Ryan McCarthy de orduya bağlıdır.Tüm birliklerin düzenli şekilde güvenlik taramasından geçirildi. Ancak 20 Ocak için ilave güvenlik taramaları da yaptıklarını ifade etmişti.

Amerika Kongresinde 6 Ocak’ta yaşanan baskında 1’i polis 5 kişi ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Halen süren FBI soruşturma sürecinde en az 160 kişiye karşı dava açıldığı bildirilmişti.

Demokratların “isyana teşvik” ile suçladığı Amerika Başkanı Trump’a yönelik azil maddesi, Temsilciler Meclisindeki oylamada kabul edilmişti. Trump’ın Kongre olayları kapsamında suçlu olup olmadığına Senatoda yapılacak oylamada karar verilecek.

Gündem - 01:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.