Android 11 Yeni Özellikler! Benzersiz Özellikleri Keşfet!

“Önemli Olana , Ulaşan İşletim Sistemi Android 11” sloganı ile merak uyandıran işletim sistemi tanıtımı ile birlikte yeni özellikleri keşfedilmiştir. Sizlere Android 11 İşletim Sistemi yeni özellikleri neler? Çok seveceğiniz ve sizleri şaşırtacak özellikleri paylaşacağım.
Dünya - 17/04/2022 14:04 A A

Android 11 , uzun süredir merak edilen sürümü ile merak konusu olmuştur. Yeni ve kararlı bir sistem ile birlikte geçtiğimiz günler de sürüm Android telefonlara otomatik olarak kullanıma sunuldu. Herkes Android 11 sürümü ile yeni gelen özellikleri merak etmektedir. Bizler de sizler için yeni Android 11 sürümü hakkında araştırma yaptık.

“Önemli Olana , Ulaşan İşletim Sistemi Android 11 sloganı ile merak uyandıran işletim sistemi tanıtımı ile birlikte yeni özellikleri keşfedilmiştir. Sizlere Android 11 İşletim Sistemi yeni özellikleri neler? Çok seveceğiniz ve sizleri şaşırtacak özellikleri paylaşacağım.

Android 11 – Video Ekran Kaydı Alabilme

Yeni sürüm, Play Store tarafından üçüncü parti yazılımlar ile birlikte markete yüklenen ekstra uygulamalara ihtiyaç duymadan ekran video kaydı alabilmemize olanak sağlıyor. Ayrıca ekran kaydı alırken, ses kaydetme işlevini de yürüterek kayıt alma imkanı sağlamaktadır. Android 11 ile hem telefon ekranınızı video olarak kaydedebilirsiniz. Hem de eş zamanlı olarak ses kaydı yapabilirsiniz. Ekran kaydı ve ses kaydını yapabilmek için ise tek bir seçenek yeterlidir. “Ekran Kaydı” düğmesine dokunarak , hemen kayıt başlatabilirsiniz.

Android 11- Facebook Sohbet Balonu Benzeri Mesaj Bildirimleri

Kullanıcılara yeni tanıtılan Android 11 ile birlikte artık bildirimleriniz daha da heyecan verici! Herkesin bildiği üzere Facebook Messenger Sohbet Baloncukları herkesin ilgisini kazanan bir bildirim sistemidir. Yeni gelen sürüm ile birlikte artık tüm bildirimleriniz baloncuklar içerisinde sizlere bildirilecektir.

Sohbet Bildirimleri Üst Sıralarda Olacak!

Akıllı telefon kullanıcılarına bir çok web sitesi, uygulama ve diğer sistemlerden bir çok bildirim gelmektedir. Android 11 ise gelen bildirimleri önemlilik derecesine göre akıllı bir şekilde sıralamaktadır. Sıralamaya göre sizlere kişilerden gelen sohbet mesajlarının bildirimlerini en üst sırada , daha görünür bir şekilde sunmaktadır.

Android 11 ile Akıllı Ev Eşyalarını Uzaktan Kontrol Et!

Yeni sürüm ile birlikte ek bir uygulama yüklemeden , sürümün özellikleri ile uzaktan akıllı eşyalarını kontrol edebilirsiniz. Güç düğmesi (Uzun Süre Bas) ile açılan Güç menüsü ile birlikte kontrol tamamen elinizde!

Akıllı eşyalarınıza yeni işletim sistemi ile birlikte hükmedebilirsiniz. Evinizdeki; klima, lamba, fırın ve benzeri gibi ürünlerinizi açma ve kapama , derecelendirme gibi işlemleri akıllı telefonlarınız ile yapabilirsiniz.

kaynak:Donanımhaber.com

Android Auto – Android 11 ve Otomobil Bağlantısı!

Halk arasında bilinen adı ile Ara Kablo yani USB ile birlikte bağlanan telefon ile otomobil eşleşmesi artık kablosuz olacak! 5 GHz Wi-Fi destekli bir akıllı telefona sahipseniz, Yeni Android 11 İşletim Sistemi ile birlikte Android Auto bölümünden hızlı bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Kablosuz bir şekilde eşleşme yapmanızı sağlayan sistem ile otomobilinize bağlantı kurabilirsiniz.

Tek Seferlik İzinler Bağlantı ve Otomatik Verileri Sıfırlama!

Android 11 ile birlikte yüklediğimiz bazı uygulamaları kullanmamız için bizlerden istenen bazı izinler vardır. Bu izinler;

  • -Mikrofon
  • -Konum
  • -Kamera , bu izinleri eski sürüm de her biri için izin ver düğmesine basmamız gerekiyordu. Yeni sürüm ile birlikte tek bir izin ver işlemi yaparak tüm izinlerin verilmesinin önü açıldı.

Ayrıca otomatik veri sıfırlama özelliği de bu sürüm ile birlikte kullanıcılar ile buluştu. Bu özellik uygulamayı kapattığınız zaman , arka plan da çalışmaya devam etmeyecek. Veri kullanarak telefonun gücünü ve hızını etkilemeyecek.

Android 11 – Sesli Komutlar ile Telefonu Kontrol Et!

Artık Android Yeni sürümü ile birlikte telefonunuzu sesli komutlar ile birlikte kontrol edebilirsiniz. Sesli kontrol ile birlikte bir uygulamayı açabilir, kapatabilirsiniz. Mesaj oluşturabilir ve Tweet bile gönderebilirsiniz. Ayrıca “Fotoğraflarıma git” gibi bir komut ile , anında fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Console Google Play İle Uygulama Geliştir! Para Kazan!

Dünya - 14:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.