Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar Olacak? Yüzde Seksen Zam!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret maaşları 2023 yılı içerisinde ne kadar olacak? Asgari ücret ile geçimini sağlayan haneler şimdiden maaşlarının ne kadar olacağını tartışmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gün itibari ile TİSK ve Türk-İş Başkanları ile toplantı yapacak! Toplantı genelinde ise asgari ücret ile geçimini sağlayan işçilerin maaşlarının ne kadar olacağını , geçimini sağlaması için yeterli olacak olan maaş miktarının belirlenmesi hakkında görüşecek.
Ekonomi - 10/12/2022 08:30 A A

Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar Olacak? Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret maaşları 2023 yılı içerisinde ne kadar olacak? Asgari ücret ile geçimini sağlayan haneler şimdiden maaşlarının ne kadar olacağını tartışmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gün itibari ile TİSK ve Türk-İş Başkanları ile toplantı yapacak! Toplantı genelinde ise asgari ücret ile geçimini sağlayan işçilerin maaşlarının ne kadar olacağını , geçimini sağlaması için yeterli olacak olan maaş miktarının belirlenmesi hakkında görüşecek.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret tartışması ve incelemeler devam etmektedir. Asgari ücret 2023 maaş miktarı yeni yılda da çalışan milyonlarca kişinin ise merakla bekleyişi halen sürmektedir. Çalışanlar herhangi bir miktar üzerinden açıklama beklemektedir.

Asgari ücret 2023 yılı itibari ile ne kadar olacak sorusunun cevabı yeni yıla girmeden belli olacak. Yeni yıla girmeye az süre kalması da bekleyen milyonlarca çalışanın gündem konusu haline gelmiştir. Ayrıca Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılacak olan toplantının da tarihi belli oldu.

asgari ücret 2023

Asgari Ücret Komisyonu Toplantısı – 2023

Asgari Ücret Komisyonu Toplantısı her yıl ki gibi bu yılda yeni yıla girmeden yapılacak. Komisyon her yıl olduğu gibi toplam da 3 toplantı yapacak şekilde yeni asgari ücret bedeli belirleme çalışmalarını yürütecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gün içerisinde TİSK ve Türk-İş Başkanları ile buluşacak ve yeni asgari ücret tutarı hakkında görüşme gerçekleştirecek. Görüşme neticesinden ise milyonlarca çalışan asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Gibi soruları merak etmekte ve toplantı sonundaki gelişmeleri takip etmektedir.

Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar Olacak? Ne zaman Belli Olacak?

Asgari ücret 2023 yılı ne kadar olacağı Aralık ayında belli olacak. Yeni yıla girmeden, asgari ücret ile çalışan işçiler ne kadar zam aldıklarını öğrenmiş olacak. 2022 yılı içerisinde iki kez zam yapılan asgari ücret gün itibari ile 5500 Türk Lirası olarak geçerliliğini korumaktadır. 2023 yılında ise ne kadar olacağı iki-üç hafta içerisinde belli olacak.

Yeni Yılda da İki Kez Zam Yapılırsa Ne Kadar Olur?

Geçen sene enflasyon farkının yüksek olması sebebi ile iki kez asgari ücrete zam gelmişti. Bu yılda da enflasyon farkının yani işçinin alım gücünün büyük bir oranda düşmesi halinde belirlenen 2023 asgari ücret bedeline yılın yarısında yeniden bir düzenleme gelebilir. Geçen sene ki gibi iki kez zam yapılırsa tahmini olarak 2023 yılı asgari ücret son olarak 9900 Türk Lirası civarına çıkabilir.

Aile Destek Yardımı 600 TL Destek! E-Devlet Başvuru Yap! – 2023

Ekonomi - 08:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR