Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? – 2024 Ocak – Şubat – Mart

Bir gün yol izni 600 kilometreye kadar 20 TL , İki gün yol izni süresi olup 601-1200 km aralığında olan kişilere 40 TL, Üç gün yol izni olan ve 1201-1801 km arası mesafe olan kişilere 60 TL “Askerlik Yol Parası” ödenmektedir. Askerlik Yol parası E Devlet ile ödeme miktarı sorgulanmaktadır. PTT aracılığı ile de yol parası ödemesi alınmaktadır. PTT şubelerine yatan paranızı çekebilirsiniz.
Eğitim - 11/08/2022 01:06 A A

Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? Askerlik Yol Parası kilometreye göre hesaplanmaktadır. Askerlik yol parası nereye yatar? PTT Askerlik yol parası çekme işlemi nasıl yapılır? Kaç TL Askerlik Yol Parası yatacak? Askerlik Ağustos Celp dönemi 2024 yerlerinin açıklanmasının ardından askere gidecek olanlar, Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? Konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bizler de sizler için araştırdık. İşte Detaylar!

Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? ŞUBAT CELBİ

Askerlik görevini yapacak olan askerlere devlet tarafından yol izni ve yol parası ödemesi yapılmaktadır. Askerler yol izni kaç gün? Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? Nasıl alınır? E Devletten Sevk belgesi nasıl alınır gibi soruların cevaplarını paylaşacağım.

Öncelikle Milli Savunma Bakanlığı tarafından Askere gidecek olan kişilere “Askeri Yol ve İaşe Bedeli” adı altında ödeme yapılmaktadır. Bu ödeme kilometreye göre hesaplanmaktadır. Hesaplama yapılırken belediyeler taşıma ücretleri konusunda bakanlığı bilgilendirir ve Milli Savunma Bakanlığı bir bedel belirler. Ev ikamet adresi ile varılacak olan birlik arasındaki kilometre hesaplanarak ödeme yapılmaktadır. Hesaplama yapılırken aşağıdaki tabloya göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Askerlik Yol Parası Hesaplama ve Ücretlendirme Nasıl Yapılmaktadır?

Gün İçerisinde >600 KM >20 Türk Lirası
İki Gün İçerisinde >601-1200 KM >40 Türk Lirası
Üç Gün İçerisinde >1201-1801 KM >60 Türk Lirası

Bir gün yol izni 600 kilometreye kadar 20 TL , İki gün yol izni süresi olup 601-1200 km aralığında olan kişilere 40 TL, Üç gün yol izni olan ve 1201-1801 km arası mesafe olan kişilere 60 TL “Askerlik Yol Parası” ödenmektedir. Askerlik Yol parası E Devlet ile ödeme miktarı sorgulanmaktadır. PTT aracılığı ile de yol parası ödemesi alınmaktadır. PTT şubelerine yatan paranızı çekebilirsiniz.

Yukarıdaki tabloya göre askerlik görevini yerine getirmek isteyen askerlerimiz, belediyelerin sunmuş olduğu ücretlendirme bilgileri baz alınarak ödeme miktarları belirlenmektedir. Ulaşım ücretleri hesaplaması ikamet edilen ev ve birlik arasındaki kilometreye göre kaç gün yol süresi hakkınız olduğunu ve ne kadar ödeme alacağınızı göstermektedir.

Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? Nereden ve Nasıl Alınır?

Tabloya ve kilometre hesaplaması göre belirlenen ücretler PTT aracılığı ile askerlere ulaştırılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yol parası ödemesini TC Kimlik Numarası ile birlikte en yakın PTT Şubelerine giderek temin edebilirsiniz. Ayrıca PTT haricinde Ziraat Bankası bankamatik kartı üzerinden de paranızı temin etmeniz mümkündür.

E Devlet Askerlik Yol Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? – 2022

Askere gidecek olan kişiler, yol parası ödemelerini PTT Şubelerinden sorgulayabilmektedir. Ayrıca E Devlet resmi web sitesi ve uygulaması tarafından da sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Asker yol parası ödemesinin miktarını E Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ancak E Devlet üzerinden asker yol parası ödemesinin yatıp , yatmadığı konusunda bir bilgi verilmemektedir. Askerlik Yol Parası Ne Zaman Yatar? Sorusunun cevabı olarak sadece PTT Şubelerine giderek sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. E Devlet üzerinden sadece ödeme miktarını öğrenebilirsiniz. Ne zaman yatacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

En yakın PTT Şubesine kimlik kartınız ile giderek sorgulama ve yatırılan bedeli çekme imkanınız bulunmaktadır.

Ağustos Celp Dönemi 2022 Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Ağustos Celp Dönemi 2022 Ne Zaman Gider? İşte Tüm Detaylar!
Eğitim - 01:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.