Bakıcı Desteği Nedir? Şartlar Nelerdir? Kimler Alabilir?

Bakıcı Desteği öncelikle evde hastası olan , bebeği olan ve çalışan kişiler için verilen destektir. İşkur tarafından görevlendirilen eğitimli bakıcılar görevlendirilir. Bakıcı sigortaları ve primleri bakıcı tutmak isteyen aileleri zorlayan konuların başındadır. Sgk ve İşkur projesi olan Bakıcı imkanı, primler ve maaş konusunda da destek vermektedir. Gerekli koşulları sağlayanlara ev hizmetlerinde çalıştırdıkları eğitimli bakıcılar için devlet bakıcı verilmektedir. Ayrıca evde bakıcıya devlet desteği yalnızca sigorta primlerinden ibaret değil. Bakıcılara devlet desteği de verilir. Gerekli koşulları sağlayanlar için sigorta primine ek olarak 300 Euro maaş verilmesi de proje kapsamındadır.
Eğitim - 18/12/2021 15:26 A A

Bakıcı Desteği öncelikle evde hastası olan , bebeği olan ve çalışan kişiler için verilen destektir. İşkur tarafından görevlendirilen eğitimli bakıcılar görevlendirilir. Bakıcı sigortaları ve primleri bakıcı tutmak isteyen aileleri zorlayan konuların başındadır. Sgk ve İşkur projesi olan Bakıcı imkanı, primler ve maaş konusunda da destek vermektedir.

Gerekli koşulları sağlayanlara ev hizmetlerinde çalıştırdıkları eğitimli bakıcılar için devlet bakıcı verilmektedir. Ayrıca evde bakıcıya devlet desteği yalnızca sigorta primlerinden ibaret değil. Bakıcılara devlet desteği de verilir. Gerekli koşulları sağlayanlar için sigorta primine ek olarak 300 Euro maaş verilmesi de proje kapsamındadır.

Kısaca çalışan eğitimli bakıcıların sigorta primleri ve maaşları devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu araştırma ve bilgilendirme yazımızda bakıcı desteği , sigorta primleri ve maaşları konusunda edindiğim bilgileri sizlerle paylaşacağım. Bakıcı desteği nedir , nasıl başvuru yapılır , bakıcı şartları nelerdir ve kimler faydalanır gibi soruların tüm cevaplarını aşağıda sizlerle paylaşacağım.

Bakıcı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021-2022

Bakıcı başvurusu yapabilmek ve destekten faydalanmak için tescil başvurusu yapmanız zorunludur. Eğitimli bakıcı için devlet desteğinden yararlanabilmeniz için evvela yanınızda çalışacak hasta bakıcısı, bebek bakıcısı veya diğer ev hizmetleri sigortalınız için ev hizmetlerinde 10 günden fazla sigortalı çalıştıranlar kapsamında tescil başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Türkiye’nin Kara Kutusu Haber Platformu Sayesinde İndirimlerden Faydalanın! Faydalanmak için Ürünlere Tıklayınız!

E Devlet Bakıcı Başvurusu

Malesef , internet ortamı üzerinden bakıcı için imkan sunulmamıştır. Bölgenizdeki İşkur merkezinden sıra numarası alarak , yasal danışmanız ile başvuru yapmak istediğinizi belirterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Eğitimli Bakıcı Desteği Kimlere Verilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakıcı olarak eğitimli görev alan çalışanın sigorta primlerini ve şartlar uygunsa aylık maaş ödemesi konusunda da destek verilmektedir. Bu proje çalışan kişiler için çok önem taşımaktadır. İşte şartlar aşağıdaki gibidir;

Türkiye’nin Kara Kutusu Haber Platformu Sayesinde İndirimlerden Faydalanın! Faydalanmak için Ürünlere Tıklayınız!
  • -Bu destekten SSK kapsamında çalışan ve 0-24 ay arasında çocuğu olan anneler yararlanabilmektedir.
  • -Projeden yararlanabilmek için annenin ve bakıcının proje için belirlenen pilot illerde ikamet ediyor olması gerekiyor.
  • -Çocuğun ikameti ile annenin ikametinin aynı adreste olması gerekiyor.
  • -Eğitim almış olan çocuk bakıcısının full time olarak ve ev hizmetleri çerçevesinde çalıştırılıyor olması gerekiyor.
  • -Analık izninin sona ermiş olması şartlardan sonuncusudur.

Eğitimli bakıcıların desteklenmesi için tıklayınız. Tıkladığınız web sitesinde sizler için görevlendirilecek olan bakıcılara destek verebilirsiniz. Ayrıca başvuru şartları konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çocuk Bakım Parası 600 TL! PTT ile Başvuru ve Ödeme Nasıl Yapılır?

Eğitim - 15:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.