Bim Yardım Kartı Nedir? Kimler Alabilir? 400 TL Yardım! 2022

Bim Yardım Kartı Nedir? Nasıl alınır? Başvuru formu 2022 indir! Bim Yardım Kartı başvurusu telefon numarası nedir? Yardım kartı kimler alabilir? Limit ne kadar? Bim Yardım Kartı Başvurusu gerekli evraklar nelerdir? Hangi marketler de geçerli ve hangi ürünleri alabiliriz? Kartların içinde ne kadar var Kaç TL? Yardım Kartı Bakiye Sorgulama nasıl yapılır? Bim Yardım Kartı sorgulama işlemi Beyaz Masa hattı ile yapılmaktadır. Başvuru yapan ihtiyaç sahipleri sosyal yardım kartı almaya hak kazandıktan sonra yüklemelerin gerçekleştiğini ve ya ne kadar limitleri kaldığını merak etmektedir. Bunu öğrenmek için ALO 153 Beyaz Masa Hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 7/24 çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.
Ekonomi - 28/02/2022 23:28 A A
bim yardim karti başvurusu kimler alabilir ne kadar sosyal yardim

Bim Yardım Kartı Nedir? Nasıl alınır? Başvuru formu 2022 indir! Bim Yardım Kartı başvurusu telefon numarası nedir? Yardım kartı kimler alabilir? Limit ne kadar? Bim Yardım Kartı Başvurusu gerekli evraklar nelerdir? Hangi marketler de geçerli ve hangi ürünleri alabiliriz? Kartların içinde ne kadar var Kaç TL? Yardım Kartı Bakiye Sorgulama nasıl yapılır?

Yukarıda sıraladığım sorular Google arama motorunda en çok merak edilen konular bütünüdür. Bizler de Türkiye’nin Kara Kutusu Haber Platformu olarak sizler için araştırdık. Detayları aşağıda detaylı şekilde paylaşacağım.

Bim Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bim Kartı halk tarafından bilinen isimdir. Aslında Bim kartı diye bir kart bulunmamaktadır. Konunun aslı ise belediyelere başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine market alışverişlerini yapması için verilen ve ihtiyaç durumuna göre limit verilen belediyelerin sosyal yardım kartlarına verilen isimdir. Bim kartı yoktur anlamına gelmemekle beraber sadece Bim mağazalarına özgü bir kart değildir.

Görsele Tıklayınız.

Bu yardım kartını belirlenen Bim ve diğer mağazalarda da kullanabilirsiniz. Bim kartı denmesinin sebebi ise bu yardım kartını alan kişilerin çoğunlukla Bim mağazalarında harcamasından dolayı kartın ismi Bim Kartı olarak bilinmektedir. Kısacası yanlış bir anlaşılma vardır. Bu kartı bir çok mağaza da kullanabilirsiniz.

Alışveriş kartının asıl adının Sosyal Yardım Kartı olduğunu anlattığımıza göre; başvuru nasıl yapılır? Bu konuya açıklama getirmek istiyorum. Öncelikle ihtiyaç sahipleri ikamet ettiği il veya ilçe belediyesine gidip, başvuru formunu eksiksiz doldurarak elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca E-Devlet üzerinden de kolayca başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bim Yardım Kartı Başvuru Formu ve Başvuru Nasıl Yapılır? – 2022

Belediyeler , ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir çok sosyal yardım yapmaktadır. Başvuru yapmak için belediyelere giden vatandaşlar sosyal yardım başvuru formu doldururken , form içerisinde yer alan bazı yardımlar içinde başvuru yapabilir. Başvuru yapılabilecek diğer yardımları merak edenler için aşağıda maddeler halinde sizler için paylaşacağım. Başvuru yapılabilecek diğer sosyal yardımlar ise aşağıdaki gibidir;

 • -Gıda ve Erzak Yardımı 2022
 • -Sosyal Yardım Kartı 2022
 • -Öğrenciler için Kırtasiye Yardımı 2022
 • -Isınma , Yakacak Yardımı 2022 gibi bir çok yardım için de başvuru formu üzerinden işaretleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? – Yardım Kartı Ve Belediye Tüm Sosyal Yardımlar

E devlet uygulaması ve ya web sitesi üzerinden yukarıda açıkladığım sosyal yardımlara kolayca başvuru yapabilirsiniz. Yardım Kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

Yukarıda paylaştığım kısayol üzerinden ulaşılan formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Başvuru formunu eksiksiz doldurup , başvurunuzu gerçekleştiriniz. Başvuru yaptıktan sonra ise başvuru formunuz belediye tarafına iletilecektir. İletilen başvuru formu belediye yetkilileri tarafından incelemeye alınacaktır.

Bim Yardım Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır? Bakiye Görüntüleme!

Bim Yardım Kartı sorgulama işlemi Beyaz Masa hattı ile yapılmaktadır. Başvuru yapan ihtiyaç sahipleri sosyal yardım kartı almaya hak kazandıktan sonra yüklemelerin gerçekleştiğini ve ya ne kadar limitleri kaldığını merak etmektedir. Bunu öğrenmek için ALO 153 Beyaz Masa Hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 7/24 çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Sosyal Yardım Kartı yukarıda anlattığım gibi sadece Bim mağazalarında değil , bir çok mağazalarda geçerlidir. Örnek vermek gerekirse; Şok Marketler , Migros Marketler , Carrefoursa ve daha bir çok mağazalar da geçerlidir. Başvuru yapmak için ALO 153 Beyaz Masa telefon hattını arayarak başvurunuzu yukarıda belirttiğim gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Yardım Kartı Kimler Başvuru Yapabilir? Gerekli Koşullar ve Evraklar!

Başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin öncelikle aylık gelirleri göz önüne alınacaktır. Gelir tespiti yapılan kişilerin giderleri , hane içerişindeki toplam gelir miktarına ve kişi başına düşen yıllık gelir ortalamasına bakılacaktır. Tespit için gelen yetkililer bu soruları sizlere iletecektir. Sizler de dürüst bir şekilde soruları cevaplamak zorundasınız. Düzenli gelirinizin olmadığını ve ya işsiz olduğunuzu kanıtlayarak ihtiyaç sahibi olduğunuzu bildiriniz.

Eğer doğru bilgiler sunulmazsa neler olur? Bu durum çok can sıkıcı bir hale gelebilir. Gerçekten ihtiyaç sahiplerinin başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eğer aldatıcı bilgiler verirseniz , Yardım Kartı aldığınız tarihten itibaren harcadığınız ve kartınıza yatan tüm para miktarını başvuru tarihinden itibaren faizi ve cezası ile ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yalan ve aldatıcı ifadelerde bulunan kişiler alınan yardımları geri ödemek ile yükümlü tutulmuştur.

Bim Yardım Kartı Kimlere Verilir? – 2022

Bir çok alışveriş mağazalarında geçerli olan Bim Yardım Kartı başvurusu kimler yapabilir? Başvuru yapacak kişiler aşağıda sıralayacağım gruplar içerisinde yer alması gerekmektedir. Sosyal yardım kartı kimlere verilir; İşte detaylar..

 • -İşsiz ve düzenli geliri olmayan ihtiyaç sahipleri,
 • -Geliri düşük ve ya dar gelirli olan vatandaşlar,
 • -Çalıışmasına izin verilmeyen engelliler ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar,
 • -Eşini kaybeden kadınlar ve eşinden ayrılmış kadınlar,
 • -Şehit , gazi ve asker yakınları (Muhtaç durum da olanlar).

Muhtaçlık Nasıl Hesaplanır; Ülkemizde hane halkı aylık net kazancı, güncel net asgari ücretin 1/3’ünü hiçbir şekilde aşmayanlar yani muhtaçlık sınırının altında olanlar, dar gelirli ve yoksul olarak kabul ediliyorlar. Başvuru öncesinde ufak bir hesaplama yaparak başvuru sonucu hakkında ön bilgi elde edebilirsiniz.

Yardım Kartı Limiti Ne Kadar? Aylık Ne Kadar Yatıyor?

İkamet ettiğiniz belediyelerin yapmış olduğu sosyal yardımlardan birisi olan sosyal yardım kartı ne kadar yatıyor? Limiti kaç TL? Aylık ne kadar para yüklenecek gibi sorular da merak konusu haline gelmiştir. Edindiğim bilgilere göre; yardım kartlarına muhtaçlık durumuna göre 200 TL – 300 TL – 400 TL gibi rakamlar yüklenmektedir. Ayrıca ilk başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine ilk başta 200 TL ön yükleme yapılmaktadır.

Yardım Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir? BİM KARTI ! 2022

Belediyeler tarafından verilen sosyal yardım kartı başvurusu yapan kişilerin aşağıdaki evrakları beyan etmeleri gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgeler nelerdir? Sorusunun cevaplarını aşağıda maddeler halinde yazacağım. Son olarak bu belgeleri de gerekli kuruma ibraz etmeleri gerekmektedir. Peki nedir bu belgeler;

 • – TC Kimlik Belgesi Fotokopisi,
 • – Muhtarlıktan alınacak olan Vukuatlı Nüfus Katır Örneği,
 • – E-Devlet İkametgah Belgesi,
 • – Gelirinizi gösteren SGK ‘dan alınacak belge,
 • – Mar varlığınızı gösteren Mal beyanı belgesi,
 • – Muhtarlıktan alınacak olan Muhtaçlık (Fakirlik) Belgesi.

Hane Yardımı Nedir? Başvuru Şartları! Nasıl Alınır? Ne kadar? Sorgulama!

Ekonomi - 23:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Fatma yılmas 15/10/2022 19:09

  Evde kaynanam kayinpederim 2 çocuğum ve eşim ve kayinpederimin yatalak alzaymir annesiyle yaşıyorum ben bakıyorum her şey çok pahalı geçinmek zor oluyor

 • Fatma yılmaz 15/10/2022 19:10

  Evde kaynanam kayinpederim 2 çocuğum ve eşim ve kayinpederimin yatalak alzaymir annesiyle yaşıyorum ben bakıyorum her şey çok pahalı geçinmek zor oluyor