Citroen Ami Fiyat Belli Oldu! Elektrikli Araç 16 Yaş Sınırı!

Fransız otomobil devi Citroen 2022 yılında beklenen Citroen Ami modelini piyasaya tanıttı. Gelişmiş teknolojisinin yanı sıra kompakt tasarımı ile de dikkatlerini üzerine çeken Citroen Ami fiyat konusu merak edilenler arasındadır. Citroen Ami kelime anlamı ile de araç hakkında fikir sahibi yapıyor. Fransız dilinde “Ami” kelimesi “Arkadaş” anlamına gelmektedir. Citroen Ami ise, Citroen Arkadaşın sloganı ile aracını markalaştırmak istemektedir. Günümüz şehir trafiğini incelediğimiz de bu iki kişilik aracın sizlere yol arkadaşlığı yapması amaç edinilmiştir. Her ne kadar amaç bu olsa da, şehir trafiğine çözüm olarak bakılması da doğru değildir. Citroen Ami Fiyat konusunda düşündürmesini sağlayan ve öne çıkan bazı özellikleri vardır. Bu özellikler ise kişiselleştirilmiş seçeneklerinin olması, şehir tasarımına uygun , konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sunmasıdır. Ayrıca günümüz araç teknolojisi gereksinimlerini de araç içerisinde karşılayabilirsiniz.
Genel - 15/03/2022 10:24 A A

Citroen Ami Fiyat ne kadar? Fransız devi Citroen , Ami fiyat etiketini açıkladı. 2 kişilik ekonomik ve elektrikli olan yeni model aracın özellikleri nelerdir? Citroen Ami Fiyat ve merak edilenler hakkında araştırma yaptık. Aşağıda sizlere otomobil hakkında tüm detayları paylaşacağım.

Şehirlerdeki trafik problemlerine etken bir çözüm sunan Citroen Ami, yüzde yüz elektrikli güç alıntılama teknolojisi, çevreci teknolojileri, kompakt tasarımı ve kullanım kolaylığı gibi birçok avantajla karşımıza çıktı. Citroen Ami teknik özellikleri neler? Citroen Ami kaç beygir? Citroen Ami tasarımı iyi mi? Citroen Ami alınır mı? Citroen Ami Türkiye’de kaç para? Gibi soruların, bütün ve doğru cevapları içeriğimizde.

Citroen Ami Fiyat Belli Oldu! Fiyat ve Performans Mı? – 2024

Fransız otomobil devi Citroen 2022 yılında beklenen Citroen Ami modelini piyasaya tanıttı. Gelişmiş teknolojisinin yanı sıra kompakt tasarımı ile de dikkatlerini üzerine çeken Citroen Ami fiyat konusu merak edilenler arasındadır. Citroen Ami kelime anlamı ile de araç hakkında fikir sahibi yapıyor. Fransız dilinde “Ami” kelimesi “Arkadaş” anlamına gelmektedir. Citroen Ami ise, Citroen Arkadaşın sloganı ile aracını markalaştırmak istemektedir.

Günümüz şehir trafiğini incelediğimiz de bu iki kişilik aracın sizlere yol arkadaşlığı yapması amaç edinilmiştir. Her ne kadar amaç bu olsa da, şehir trafiğine çözüm olarak bakılması da doğru değildir. Citroen Ami Fiyat konusunda düşündürmesini sağlayan ve öne çıkan bazı özellikleri vardır. Bu özellikler ise kişiselleştirilmiş seçeneklerinin olması, şehir tasarımına uygun , konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sunmasıdır. Ayrıca günümüz araç teknolojisi gereksinimlerini de araç içerisinde karşılayabilirsiniz.

Citroen Ami Fiyat

Citroen Ami %100 Elektrikli ve İki Kişilik Araba! Sessiz Araba!

Citroen Ami Fiyat değerlendirmesi yapılırken öncelikle aracın elektrikli olması ön çıkmaktadır. Yüzde yüz elektrikli olan Citroen Ami , sıfır emisyon ile birlikte ekonomik bir sürüş sergilemektedir. Emisyon olmaması da sıfır ses yani sessiz rahatsızlık vermeyen bir sürüş olacağının habercisidir. Kompakt tasarımı , akıllı sürüş teknolojisi ve boyutları ise herkesin bu aracı kullanabileceğini kanıtlıyor. Herkesin bu aracı kullanılması ise 16 yaş ve üzeri olarak bildirilmiştir. 16 yaş ve üzeri Citroen Ami kullanabilir mi? Hadi detaylara göz atalım…

Citroen Ami – 16 Yaş Ve Üstü Kullanabilir Mi? İşte Detaylar! – 2024

Citroen Ami fiyat ve teknolojisi dışında öne çıkan bir diğer konusu ise 16 yaş ve üzerini kişilerin bu aracı kullanabilir olmasıdır. Daha önce hiç bir otomobil de bu şekilde bir açıklama yapılmamıştı. Citroen Ami Fiyat belirlenmesi ve Türkiye’de satışa çıkması üzerine bir açıklama geldi. En az 16 yaşında olan ve B1 Ehliyetine sahip olan kişiler Citroen Ami modelini kanuna uygun bir şekilde kullanabilecektir. Citroen Ami modeli boyutları ve şehir trafiği park sorununu gidermek ve kısa süreli işlerimizi halletmemiz açısından şehir içi kullanıma uygun bir araçtır. Gün içerisinde ulaşım sorununu çözmek için üretilen araç , 45 km’lik hız sınırı ile güvenli bir sürüş sağlaması ile yaş sınırında düzenleme sağlamıştır. Ayrıca Citroen Ami araç sahiplerini ruhsat alırken araçlarını Elektrikli Scooter olarak işletmektedir.

Citroen Ami Kullanımı Nasıl? Herkes Kullanabilecek Mi?

Citroen Ami kullanımı herkes tarafından kullanabilir olması ile oldukça basitleştirilmiş bir araçtır. Kısa mesafe, okul ve market alışverişleri için kullanıma sunulması aracın sürüş imkanının basit olması ise herkesin kullanabileceği anlamına gelmektedir. Araçta bulunan Sürüş Modu Seçicisi ise otomatik olarak 3 düğme bulunmasına ve düğmelerin ileri , boş ve geri işaretleri ile desteklenmesi aracılığı ile kolay bir sürüş sunmaktadır.

Citroen Ami Fiyat – Benzinli Araçlara Göre 8 Kat Ekonomik! 3 Saat Full Şarj!

Citroen Ami modeli full elektrikli aksama sahiptir. Standart şarj girişi bulunan araç toplamda 220 Volt elektrik toplama imkanına sahiptir. Elektrikli araç şarj istasyonlarında 3 saatlik şarj ile maksimum 220 Volt depolayabilen bu araç 3 saat içerisinde full şarj olabilmektedir. 3 saatlik şarj ile birlikte 75 km yol alabilen bu araç diğer yakıt türleri ile hareket eden araçlara göre 8 kat daha ekonomik bir yapıya sahiptir. 75 kilometrelik menzile sahip olan ve 3 saatte şarj olabilen bu araç tercih sebebi olarak görülmektedir.

Citroen Ami Özellikleri ve Tasarımı! Citroen Ami Fiyat Ne Kadar?

Citroen Ami yukarıda belirttiğim özellikleri dışında bir çok teknolojik gelişmeyi de içerisinde bulunduran bir otomobildir. Otomobil kompakt tasarımı sayesinde aracın 4 tekerlekli ve 4 mevsim için uygun üstü kapalı bir araç olmasını sağlıyor. Ayrıca araçta ısıtma ve soğutma sistemlerinin de mevcut olması yılın her döneminde konforlu bir sürüş sunmasını sağlamaktadır. Ek olarak 2 ve 3 tekerlekli araçların yanı sıra 4 tekerlekli olması da güvenlik konusunda diğer araçlardan bir adım daha ileri taşımaktadır. Aracın iç mekanı ise tamamen ferah ve iyi dizayn edilmiştir. Aracın tüm detaylarını ve teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Türkiye Citroen Ami fiyatları ise döviz kurları sebebi ile aracın gelmesi ile birlikte bir süre askıya alınmıştı. Ancak geçtiğimiz şu günlerde Citroen Ami Fiyat olarak 6 bin Euro civarında yurtdışı satışlarını gerçekleştirmektedir. Ülkemiz de ise henüz Citroen Ami fiyat konusunda bir açıklama yapılmamıştır. Citroen Ami Fiyat konusunda gelişmeler olduğunda sizleri haberdar edeceğim.

BiTaksi Uygulaması Nedir? 3 Dakika’da Taksi! İster Yolcu Ol, İster Sürücü!

Genel - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.