Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ 2024 Başvurusu! Tüm Detaylar!

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ayı içerisinde “TOKİ Tanıtım Toplantısı” üzerinden açıklama yapacağını duyurdu. Bu toplantı aracılığı ile Dar Gelirli Konut Projesi hakkında tüm detayların paylaşılacağı bildirildi. Projenin ise Ağustos ve Eylül ayları içerisinde tanıtımı gerçekleşmesi gerekiyor. Tanıtım sonrasında ise ara verilmeden projenin sürdürüleceği ve hayata geçirilmesi bekleniyor. Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ, kira öder gibi ev sahibi olmak! Her vatandaşın beklediği ve müjdeli haberi aldığı projedir. Bu proje kapsamında vatandaşlar hangi illerde TOKİ Konutları yapılacağını merak etmektedir. Proje ise Türkiye’nin 81 ilinde de yapılacağını , her vatandaşın bu imkanlardan yararlanabileceğinin açıklamasını yapmıştı. Ayrıca bu Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ , Türkiye Cumhuriyeti’nin En Büyük Projesi olması özelliğini de taşımaktadır. Mevcut günümüz ekonomi şartlarına rağmen TOKİ tarafından son 3 yıl içerisinde yaklaşık olarak 213 bin konutun tamamlanması rekor seviyelere çıkardı. Ayrıca tamamlanan 213 bin konut dışında ise tamamlanması beklenen 144 bin konutun da inşaat aşaması devam etmektedir. Projeler tamamlandığın da ise son üç yıl içerisinde 357 bin konutun vatandaşın hizmetine açılmış olduğu kesinleşecektir. Bu sayede son üç yıl da kira öder gibi ev sahibi olan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.
Ekonomi - 04/08/2022 10:00 A A

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ 2024 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 150.000 konutluk projeye imza attı. Dar gelirli ve evi olmayan aileler için müjdeyi verdi. Dar Gelirli Konut Projesi hazırlık aşamalarının tamamlandığını söyleyerek müjdeyi duyurdu. Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ Nedir? Başvuru şartları nelerdir? Projenin özellikleri nelerdir? Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ hangi illerde var? Ne zaman başlayacak gibi tüm merak edilen soruları sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ Nedir?

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ , mevcut piyasa şartları içerisinde ev sahibi olma imkanı bulunmayan alt gelirli gruplar için geliştirilen bir projedir. Dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacının karşılanması konusunda Sosyal Devlet tarafından yapılan konut üretim projesinin adıdır. Bu proje sayesinde kira öder gibi, yoksul aileler de ev sahibi olabilmektedir.

Dar Gelirli Konut Projesi Ne Zaman Başlayacak? 2024 TOKİ!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama üzerine 2022 yılı Ağustos ayı ve Eylül ayında başvuruların yapılacağı bildirilmişti. Evi olmayan ve ilk kez konut sahibi olacak vatandaşların beklediği müjde sonunda geldi. Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında ” Vatandaşlarımızın kira öder gibi taksitler aracılığı ile ev sahibi olabileceklerini bu projeler sayesinde bildirdi. Proje ile ilgili tüm bilgiler ise Eylül ayı başlarında vatandaşlara bildirilecektir.

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ Özellikleri Nelerdir?

  • – Konutlar yerel ve mimariye göre yapılacak
  • – Sıfır atık ve enerji verimliliğini arttıran malzemeler kullanılarak üretilecek
  • – Konut taksitleri kira öder gibi , makul bir seviye de tutulacak
  • – Evi olmayan ve ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar, konut sahibi olabilecek
  • – Şehit yakınları ve gazilere özel bir kontenjan açılacak ve başvuruları onaylanacak
  • – İlk kez evlenen genç çiftlere proje de yer verilecek. Kota sahibi olacak.

İlk Kez Evlenen Çiftlere TOKİ ‘den Müjde!

İlk kez evlenen genç çiftlerin günümüz ekonomik koşulları ve konut fiyatları üzerinden belinin büküldüğünü hepimiz görüyoruz. Dar Gelirli Konut Projesi ise ilk kez evlenen çiftler için özel bir kontenjan ayıracağını bildirdi. Bu kontenjan sayesinde yeni evlenen genç çiftler için ev sahibi olma imkanı sunulmuş olacak.

Dar Gelirli Konut Projesi Ne Zaman Başlayacak? – 2024

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ayı içerisinde “TOKİ Tanıtım Toplantısı” üzerinden açıklama yapacağını duyurdu. Bu toplantı aracılığı ile Dar Gelirli Konut Projesi hakkında tüm detayların paylaşılacağı bildirildi. Projenin ise Ağustos ve Eylül ayları içerisinde tanıtımı gerçekleşmesi gerekiyor. Tanıtım sonrasında ise ara verilmeden projenin sürdürüleceği ve hayata geçirilmesi bekleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konumuna göre hangi tip konut alması gerektiği konusunda bir araştırma yapacak. En uygun ve uyumlu tipte evlerin yapılması amaç edinilmiştir. Ayrıca vatandaşlar da imar planına uygun projeleri kendileri hazırlatıp, faaliyete geçebilecek. Projesini hazırlayan ve ruhsat alan vatandaşlar ise konutlarını yapmaya hak kazanacak. İhtiyaç ve talebe göre arsa sayısının belirlenmesi ve satışların düzenli bir şekilde gerçekleşmesi planlanıyor. Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ ile herkes en uygun şekilde , ödeme kolaylığı ile birlikte ev sahibi olabilecek.

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır? – 2024

TOKİ başvurusu yapacak olan vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Şuana kadar bu konuda herhangi bir kanaldan bir açıklama yapılmamıştır. Ancak başvuru yapacak kişilerin kriterlerinin E-Devlet üzerinden yapılması ve değerlendirilmesi ön görülüyor.

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ Hangi İllerde Yapılacak?

Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ, kira öder gibi ev sahibi olmak! Her vatandaşın beklediği ve müjdeli haberi aldığı projedir. Bu proje kapsamında vatandaşlar hangi illerde TOKİ Konutları yapılacağını merak etmektedir. Proje ise Türkiye’nin 81 ilinde de yapılacağını , her vatandaşın bu imkanlardan yararlanabileceğinin açıklamasını yapmıştı. Ayrıca bu Dar Gelirli Konut Projesi TOKİ , Türkiye Cumhuriyeti’nin En Büyük Projesi olması özelliğini de taşımaktadır.

“Vatandaş Yapabilir!” Nedir? Vatandaşlar Kendi Evlerini Yapabilecek!

Başvuru yapan vatandaşlar, tek parsel olma şartı ile kendi evlerini yapabileceklerdir. Ayrıca talep örgütlenmesi ile birlikte gruplar oluşturarak daha büyük parseller de toplu konut inşaatı yapabilme imkanı da verilmiştir. İsteyen vatandaşlar ise müteahhitler ile anlaşmalar yaparak evlerini inşa edebilecektir.

Arsa projesi ile ilgili verilen talimat ve açıklamalar da, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve TOKİ çalışmalarına devam etmektedir. Arsanın konumu ve büyüklüğü baz alınarak fiyatlar belirlenmesi ön görülüyor.

Dar Gelirli Konut Projesi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Murat Kurum

Proje Süreklilik ve Devamlılık Sürecinde Devam Edecek!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum;

“Arsa projesi de hiç evi olmayanlar için; Vatandaşlarımız altyapılı arsa alıp, kendi evlerini yapabilecek!”

Açıklamasında bulundu. Ayrıca daha önce Hazine arazilerini de uygun fiyatlar aracılığı ile halka açacağını da duyuran Murat Kurum, vatandaşlar için gerekli olan tüm imkanların sunulacağını bildirdi. Dar Gelirli Konut Projesi , “Yaşayan Proje” olarak adlandırılmaktadır. Bunun sebebi ise devletin sürekli olarak arazilerin halka açılması ve konutların inşa edilmesi konusunda devamlılık getireceğini bildirmesidir. İhtiyaç ve talep sayısına göre tüm şehirlerdeki konut ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gerekli olan tüm gereksinimlerin karşılanacağı konusunda kararlı çalışmalar yapılacağını bildirdi.

TOKİ ‘Den Rekor Konut Sayısı ve Rekor Fiyatlar!

Mevcut günümüz ekonomi şartlarına rağmen TOKİ tarafından son 3 yıl içerisinde yaklaşık olarak 213 bin konutun tamamlanması rekor seviyelere çıkardı. Ayrıca tamamlanan 213 bin konut dışında ise tamamlanması beklenen 144 bin konutun da inşaat aşaması devam etmektedir. Projeler tamamlandığın da ise son üç yıl içerisinde 357 bin konutun vatandaşın hizmetine açılmış olduğu kesinleşecektir. Bu sayede son üç yıl da kira öder gibi ev sahibi olan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Hane Yardımı Nedir? Başvuru Şartları! Ne kadar? Sorgulama Nasıl Yapılır? 2022

Ekonomi - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Ulvican hisarlık 04/08/2022 14:17

    Dar gelirli konut projesi Toki aracılığı ile umarım hepimiz ev sahibi oluruz. Başvuru E devlet nereden yapılacak