Disney Plus Türkiye Abonelik Ücreti Belli Oldu! 34,99 TL!

Genel - 29/03/2022 17:05 A A

Disney Plus Türkiye ne zaman gelecek? Disney Plus Türkiye Abonelik ücretleri ne kadar olacak? Yayın tarihi ne zaman? Disney Plus bu konuda sonunda açıklama yaptı. İşte tüm detaylar…

Disney Plus Türkiye Nedir?

Disney Plus Türkiye yayına girme tarihinin belli olmasının ardından Disney Plus merak konusu oldu. Disney Plus, Neftlix, BluTV gibi dizi ve film izleme platform. RTÜRK tarafından 10 yıllık bir anlaşma ile yayın yapma hakkına kavuşan Disney, film ve dizilerini yayına sunmaya başlayacak.

Disney Plus Türkiye eğlence platformları pazarında söz sahibi olmak istiyor. RTÜRK tarafından yapılan anlaşma ile birlikte ünlü Türk Oyuncular ile de dizi anlaşmaları yaparak sert bir giriş yapmak istiyor. Aras Bulut İynemli, Kerem Bürsin, Beren Saat ve Tuba Büyüküstün gibi önemli oyuncular ile çoktan anlaşma yaptı. Herkes merakla bekliyor.

Disney Plus Ne Zaman Türkiye Gelecek? Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Disney Plus Türkiye ne zaman yayına gireceği ve platformun aktifleşeceği konusunda Disney tarafından bir Tweet ile açıklandı. Merak edilen tarih ise 2022 yılı yaz aylarının başlangıcında olacak. 14 Haziran ise kesin olarak belirlen tarih oldu. Bu gün açıklanan haber de ayrıca Disney Plus abonelik ücretleri konusunda da açıklama yapıldı.

Disney Plus Türkiye fiyatları da en çok merak edilenler arasındadır. Disney tarafından yapılan açıklama da 14 Haziran 2022 tarihi itibari ile iki şekilde abonelik olacak. Aylık ve Yıllık olarak belirlenen fiyatlar aşağıdaki gibidir;

  • – Aylık Abonelik Ücreti: 34,99 Türk Lirası
  • – Yıllık Abonelik Ücreti ise: 349,99 Türk Lirası olarak açıklandı.

Disney Plus Türkiye Hangi Diziler Olacak? Hangi Filmler?

Disney Plus Dizileri Neler sorusunun gündeme gelmesi ile araştırma yaptık. Disney Plus Türkiye Platformunda merakla beklenen diziler olacak. Bu dizilere örnek vermek gerekirse; X Men: First Class, Loki, Buz Devri, Toy Story, The Book of Boba Fett gibi yabancı içerikleri örnek verebiliriz. Disney yapımı olarak yerli bir çok film ve dizi olacak.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin 100.yıl dönümü olarak bir proje geliştirilmektedir. Mehmet Ada Öztekin tarafından hazırlanan proje ise merak konusu olmuştur. Özellikle başrol oyuncusunun kim olacağı herkes tarafından merak edilmektedir. Aras Bulut İynemli başrol oyuncusu olacak!

Disney Plus Türkiye Geldiğinde Haberdar Olmak İçin Tıklayınız.

Dijital Platform Ve RTÜRK Anlaşması

İnternet ve teknolojinin gelişimi ile birlikte hepimizin seyir tercihleri değişti. Yerel kanallardan internet dizi ve filmlerine doğru bir akışın içerisindeyiz. Netflix , BluTv ve Amazon Prime gibi dijital platformlarının gelişimi ile birlikte Disney Plus da bu seçenekler arasına katıldı. Yerel diziler yerini alan dijital yapımı diziler dikkatleri üzerine çekmiştir.

Disney Plus ile 10 yıllık anlaşma yapan RTÜRK, dijital olarak Disney’in de pazara giriş yapmasını sağladı. Kontrol altında ve kaliteli içerikleri ile bizleri epeyce memnun edeceği konusunda şüphe yok. Disney Plus hem Akıllı Televizyonlar da , hem bilgisayar da hem de mobil cihazlar da izlenebilecek.

Euphoria Netflixten Kaldırıldı Mı? Euphoria Ne Dizisi? BluTV

Genel - 17:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.