Doğum Parası Ne Kadar? Nedir? PTT Başvuru ve Şartları – 2022

Doğum Yardımı Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, bağlı bulunduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ya da Sosyal Hizmet Merkezlerine Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi doğru bir şekilde doldurarak başvurularını elden gerçekleştirmektedir. 1. Çocuk için 300 TL , İkinci Çocuk için 400 TL ve Üçüncü çocuk için 600 TL Doğum parası verilmektedir.
Ekonomi - 24/08/2022 23:24 A A

Doğum Parası Ne Kadar? – 2022

Doğum parası ne kadar? Doğum parası her yıl düzenli olarak verilen sosyal nakdi yardımlardan biridir. 2022 yılı içerisinde de çocuklu ailelere verilen maddi yardımdır. Her yıl yardım ücretinin değişmesi üzerine 2022 yılı Doğum Parası Ne Kadar? Sorusu gündeme gelmiştir. Sizler için araştırdık. Şimdi Doğum Parası Nedir? Kimlere verilir? Şartlar Neler? PTT ile paranızı alabilirsiniz. İşte detaylar…

Doğum Yardımı Nedir?

Doğum Yardımı T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığının Programında bulunan 2022 yılı için Çocuklu Ailelere sağladığı sosyal ve nakdi yardımdır. Doğum Yardımından faydalanacak hanelerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

 • -Doğum yardımı, Sosyal Yardımından faydalanmak için öncelikle Doğrudan 15 Mayıs 2015 ve sonrasında Doğan, Türk vatandaşları ve Yeşil Kart sahiplerine doğum desteği sağlanmaktadır.
 • -Doğum Yardımı Başvuru önceliği annenindir. Annenin Türk vatandaşı / Mavi kartlı ya da sağ olmaması halinde, başvuruyu benzer şartları taşıyan baba da yapılabilmektedir.
 • -Doğum Yardımı Yurt içinde ve yurt dışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında doğum gerçekleştiren Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri FAYDALANABİLİR.

Doğum Yardımı Ne Kadar 2022? Kimlere Destek Veriyor?

1. Çocuk İçin, Doğum Yardımı;300 Türk Lirası
2. Çocuk İçin, Doğum Yardımı;400 Türk Lirası
3. Çocuk İçin, Doğum Yardımı;600 Türk Lirası
Ödeme Tablosu

DİPNOT: Yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun tespitini yaparken 15.05.2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da listeye alınıp sayılarak değerlendiriliyor.

Ödemeler bir kereye mahsustur.

Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doğum Yardımı Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, bağlı bulunduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ya da Sosyal Hizmet Merkezlerine Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi doğru bir şekilde doldurarak başvurularını elden gerçekleştirmektedir.

Hemen “Doğum Yardımı Parası Başvurusu” Yapmak için Tıklayınız.

DİPNOT: Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca istihdam edilen personel çalıştığı kuruma başvurur.

Doğum Parası Ne Kadar

Doğum Yardımı Ödemeleri Nasıl Alınır? Doğum Parası Ne Kadar?

Doğum Yardımı Ödemeleri, başvurusunu gerçekleştiren ve yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun olan kişilerin başvurularının olumlu sonuçlanması ile karara bağlanır. Olumlu sonuçlanan kişiler ise bilgilerinizin Sisteme girilen Ay içerisinde PTT üzerinden Alınabilmektedir.

E Devlet Çocuk Yardımı Başvurusu!

E Devlet uygulaması ve resmi web sitesi üzerinden doğum yardımı almak isteyen vatandaşlar, online olarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Bilal Tektaş

Çocuk Bakım Parası 600 TL! PTT Başvur! Ödeme Nasıl Yapılır?

Ekonomi - 23:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Content Generator 26/11/2022 09:45

  Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness, scheduled posting to your WordPress :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

 • Content Generator 04/12/2022 10:54

  Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness, scheduled posting to your WordPress :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

 • Free Instagram Caption Generator 11/12/2022 06:13

  Create super-engaging Instagram captions with this AI powered Instagram caption generator. This free AI powered Instagram caption generator will create the perfect caption for your photo and help you get more likes, followers and comments. Click Here:👉 https://stanford.io/3Fmnnxo