Dünyanın En Pahalı Sanat Eseri Sergileniyor!

Dünya - 17/01/2021 02:59 A A

Dünyanın En Pahalı Sanat Eseri: Amerika’nin Grand Central İstasyonu’nunda sergilenen, 14 metrelik yükseklikte, tamamı reel 2 bin 600 üniversite diplomasından yapılma ve degeri 470 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı sanat eseriDa Vinci of Dept” ziyaretçi akınına uğradı.

ABD’deki üniversite eğitiminin yükselen maliyetine dikkat çekmek için, üniversite kampüslerinde uzun zamandır tercih edilen bira markası Natural Light’in sanat eseri, malum en pahalı sanat eseri olan Leonarda da Vinci’nin Salvator Mundi (450.3 milyon olan) tablosunu dahi geride bıraktı.

İçecek firması, ABD’de dört yıllık üniversite eğitiminin yaklaşık maliyeti olarak belirlediği 180 bin dolar çarpı sergilenen 2 bin 600 diploma için, 470 milyon dolarlık kıymeti elde ederek, bu çalışmayı şimdiye kadar yapılmış en pahalı sanat eseri olarak belirledi.

Marka, ortaya çıkan sanat eserini “Tasarım, öğrencilerin hem borç krizi ölçeğini göstermeyi, bununla birlikte kolej borcunun yükü altında olanlar için yarattığı kaotik etkiye dikkat çekmeyi amaçlıyor.”gibi tanımlıyor. Bu, markanın ülkedeki talebe borcu sorununa fer tutmaya yönelik idame eden çabasının bir parçası.

ABD’de öğrenci kredisi borcu 1,7 trilyon dolar olarak 2021’de rekor seviyeye ulaştı.

Dünya - 02:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.