E Devlet Hac Sorgulama Nasıl Yapılır? Kura ve Kesin Kayıt!

Gündem - 17/12/2023 15:08 A A

E Devlet Hac Sorgulama Nasıl Yapılır? – Hac, Müslümanların hayatlarında bir kez yapmaları gereken ibadetlerden biridir. Hacca gitmek isteyenler, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre başvuru yapabilir ve kura sonucuna göre kesin kayıt yaptırabilirler. Hac kura sonuçları, e-Devlet üzerinden sorgulanabilir.

E Devlet Hac Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023-2024

Hac başvurusu yapmak isteyenler, e-Devlet Kapısı üzerinden Hac İşlemleri hizmetine giriş yaparak, ilk defa hacca gitmek üzere müracaat edebilir veya geçmiş yıllardaki müracaat bilgilerinde değişiklik yapabilirler. Başvuru için e-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı yöntemlerinden biri kullanılmalıdır.

Hac kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Hac kura sonuçları, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanır. Kura sonuçları, e-Devlet Kapısı üzerinden Hac ve Umre Arşiv Sorgulama hizmetine giriş yaparak öğrenilebilir. Kura sonucunu öğrenmek için e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası gereklidir.

Hac kesin kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Hac kurasında ismi çıkan hacı adayları, belirlenen tarihler arasında kesin kayıt işlemlerini tamamlamalıdır. Kesin kayıt işlemleri için Hac ve Umre Genel Müdürlüğü internet sitesine giriş yaparak, hac organizasyonu sağlık personeli sınav yerleri, görevli mülakat yerleri, hac durum sorgulama, hac kesin kayıt tarihleri gibi bilgileri takip etmeleri gerekmektedir.

Hac organizasyonunda alınan tedbirler nelerdir?

Hac organizasyonu, pandemi sürecinde Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile koordineli olarak yürütülmektedir. Hac organizasyonunda alınan tedbirler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Hacı adaylarının aşı olması zorunludur.
 • Hacı adaylarının PCR testi yaptırması zorunludur.
 • Hacı adaylarının sosyal mesafe ve maske kurallarına uyması zorunludur.
 • Hacı adaylarının hac esnasında kullanacakları malzemeleri kendilerinin temin etmesi zorunludur.
 • Hacı adaylarının hac dönüşünde karantina uygulamasına tabi tutulması zorunludur.

Eğer siz de hacca gitmek istiyorsanız, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir, kura sonucunu sorgulayabilir ve kesin kayıt işlemlerini takip edebilirsiniz. Hac ibadetinizin kabul olması dileğiyle…

Gündem - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • porn sex 29/12/2023 16:26

  yandanxvurulmus.J5k4KNdnJQ8P

 • salpae 29/12/2023 20:01

  xyandanxvurulmus.3FEb6AkGk0YY