E Okul Karne Giriş Nasıl Yapılır? E Okul Karne Notları Görüntüleme!

E Okul karne giriş nasıl yapılır? Bugün karne günü… Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre birinci dönemin sonuna gelindi. Koronavirüs salgının sebebiyle uzaktan eğitim süreci devam ederken bugün verilecek karneler elektronik ortamda olacak. Peki, e-karne nasıl görüntülenir? Bu dönem karnedeki notlar neye göre belirlendi? İşte e-karne notları görüntüleme ekranı!
Eğitim - 19/11/2023 08:15 A A

E Okul karne giriş nasıl yapılır? Bugün karne günü… Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre birinci dönemin sonuna gelindi. Koronavirüs salgının sebebiyle uzaktan eğitim süreci devam ederken bugün verilecek karneler elektronik ortamda olacak. Peki, e-karne nasıl görüntülenir? Bu dönem karnedeki notlar neye göre belirlendi? İşte e-karne notları görüntüleme ekranı!

E-Karne ile karne notları nereden görüntülenir? MEB kararı ile elektronik ortamda verilmesi plananlanan ilk dönem karneleri bugün alınıyor. Öğrenciler heyecan ile karne notlarını bekliyor. Peki, e okul giriş ile e karne nasıl görüntüleniyor? Karne notları neye göre belirlendi? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile karne görüntüleme.

E OKUL KARNE NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

22 Ocak itibariyle E okul sistemi sayesinde karneler elektronik ortamda verilecektir. Koronavirüs salgını sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı karneleri e okul sistemi üzerinden paylaşacak.

E okul fotoğrafı web sitesi üzerinden T.C. Kimlik ve okul numaraları ile karne, takdir ve teşekkür belgelerine ulaşılacak.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KARNE NOTLARI NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

İlkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacak. Yüz yüze yapılan sınavlar da geçerli olmayacak.

İllere gönderilen yazıyla ilkokul 4. Sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı. Ancak isteyen veliler, 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine müracat etmeleri halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.

25 Aralık 2020’de MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim senesinin birinci dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla dönem puanı belirlenirken, 1. 2. Ve 3. Sınıflarda dönem sonu işlemleri, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edecek, 4. Sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak. 5. 6. 7. Ve 8. Sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve var ise proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.

E OKUL SİSTEMİNDE HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların müracaat ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer almakta.

Eğitim - 08:15 A A
BENZER HABERLER