Elektrik Tüketim Desteği Nedir? E Devlet Başvur! 200 TL!

Elektrik Tüketim Desteği Nedir? Devletin ihtiyaç sahibi , dar gelirli aileler adına düzenli ve sosyal olarak yaptığı yardım programlarından birisidir. Elektrik Tüketim Desteği, ihtiyaç sahibi dar gelirli aileler adına elektrik fatura bedellerinin ödenmesi konusunda nakdi yardım verdiği bir projedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri tarafından tek seferlik ve ya düzenli bir şekilde ihtiyaç durumuna göre ailelere ödenen nakdi para yardımıdır. Elektrik Tüketim Desteği başvurusu yapmak isteyen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler, online olarak e devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca düzenli olarak sosyal yardım başvurusu yapmış ve hak kazanmış ailelere, otomatik olarak elektrik fatura yardımı da yapılmaktadır. Elektrik Fatura Yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin herhangi bir kuruma gidip, başvuru yapmasına gerek yoktur. Sadece TC Kimlik Kartı ve Elektrik Faturaları ile birlikte en yakın PTT Şubelerine giderek destekten faydalanabilmektedir.
Dünya - 08/08/2022 15:36 A A

Elektrik Tüketim Desteği mevcut enerji krizi sonrasında yükselen faturalar ile birlikte gündeme gelen sosyal ve madde yardımlardan birisidir. Devlet, elektrik faturalarının bedellerinin karşılanması durumunda zorluk çeken ailelere maddi destek vermektedir. Ayrıca elektrik tüketim desteği yanında yakacak yardımı vereceğini de bildirmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Elektrik Tüketim Desteği adı altında 2.5 Milyar TL bütçe ayırarak vatandaşlara destek vereceğini bildirdi. Kış mevsimi devamınca devletin, vatandaşının yanında olacağını maddi ve sosyal destekler ile destekleyeceğini açıkladı. Dar gelirli yani ihtiyaç sahibi aileler için elektrik tüketim desteği , yakacak yardımı , kira yardımı , doğalgaz yardımı gibi bir çok yardım bulunmaktadır.

Elektrik Tüketim Desteği Nedir? 2.5 Milyar TL Destek!

Elektrik Tüketim Desteği Nedir? Devletin ihtiyaç sahibi , dar gelirli aileler adına düzenli ve sosyal olarak yaptığı yardım programlarından birisidir. Elektrik Tüketim Desteği, ihtiyaç sahibi dar gelirli aileler adına elektrik fatura bedellerinin ödenmesi konusunda nakdi yardım verdiği bir projedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri tarafından tek seferlik ve ya düzenli bir şekilde ihtiyaç durumuna göre ailelere ödenen nakdi para yardımıdır.

Elektrik Fatura Desteği Nasıl Alınır? 2022

Şimdi sizlerle konumuz olan “Elektrik Tüketim Desteği” hakkında başvuru nasıl yapılır? Ödemeler ne kadar olacak? Şartlar nelerdir? E Devlet başvurusu nasıl yapılır? Merak edilen tüm konuları sizlere açıklayacağım.

Elektrik Tüketim Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? – 2022 E Devlet!

Elektrik Tüketim Desteği başvurusu yapmak isteyen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler, online olarak e devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca düzenli olarak sosyal yardım başvurusu yapmış ve hak kazanmış ailelere, otomatik olarak elektrik fatura yardımı da yapılmaktadır. Elektrik Fatura Yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin herhangi bir kuruma gidip, başvuru yapmasına gerek yoktur. Sadece TC Kimlik Kartı ve Elektrik Faturaları ile birlikte en yakın PTT Şubelerine giderek destekten faydalanabilmektedir.

Elektrik Tüketim Desteği

Elektrik Fatura Desteği Ne Kadar? Nereye Başvuru Yapılır? – 137 TL!

Elektrik Tüketim Desteği başvurusu nereye yapılır? Ne kadar ödeme yapıyor? Şeklinde gündem de olan soruların cevaplarını birazdan alacaksınız. Öncelikle nereye başvuru yapılacağı konusunda yukarıda bahsettiğim gibi herhangi bir kuruma giderek başvuru yapmanıza gerek yoktur. E Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Elektrik Tüketim Desteği ne kadar ödeme alınacağı hane sayısına göre değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere devlet tarafından belirlenen ödeme miktarlarını tablo halinde paylaşacağım.

1-2 Kişilik Aileler İçin;75 Kilovatsaat 68.67 Türk Lirası
3 Kişilik Aileler İçin;100 Kilovatsaat91.56 Türk Lirası
4 Kişilik Aileler İçin;125 Kilovatsaat114.44 Türk Lirası
5 ve Daha Fazla Kişilik Aileler İçin;150 Kilovatsaat137.33 Türk Lirası

Elektrik Tüketim Desteği kapsamında elektrik faturası desteği ödeme miktarlarını sizlerle paylaştım. Buna ek olarak hane içerisinde kronik rahatsızlığı olan ve cihaza bağlı hasta bulunan ailelere verilen ödeme miktarı da değişiklik gösterebiliyor. Tüm koşullar göz önüne alındığın da devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere aylık düzenli olarak 200 TL Destek Verilmektedir.

Elektrik Tüketim Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

Elektrik Tüketim Desteği programı adı altında sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen haneler için bazı şartlar aranmaktadır. Dar gelirli aile olarak tanımlanması için aşağıdaki şartları karşılıyor olmak gerekmektedir. İşte Elektrik Tüketim Desteği başvuru şartları;

  • -Hane halkı içerisinde kişi başına düşen gelirin asgari ücret miktarının 3/1 oranını geçmemesi zorunludur.
  • -3294 Sayılı Kanun Kapsamında başvuruyu aile bireyleri birlikte yapmak zorundadır.
  • -Hane halkı içerisinde yaşayan , aile bireylerinin hiç birinin sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.

Elektrik Tüketim Desteği Başvuru Formu ve Sorgulama İşlemi!

E Devlet üzerinden başvuru ekranını yukarıda sizler ile paylaştım. E Devlet “Sosyal Ekonomik Destek Ön Başvurusu” üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başvuru yapan ailelerin desteği almaya hak kazanıp, kazanmadığını sorgulaması da yapılabilmektedir. Bunun için E Devlet sistemi üzerinden “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgula” ekranından gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Yardımı 600 TL Destek! E-Devlet Başvuru Yap! – 2022

Dünya - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.