Fatura Yardımı Nedir? PTT Fatura Desteği! Başvuru Şartları!

Fatura yardımı desteği ihtiyaç sahibi hanelere verilmeye başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım alan haneler bu desteği de alabilecek! İhtiyaç sahibi kişiler nüfus cüzdanları ve elektrik/su faturaları ile başvuru yapabilmektedir.Fatura yardımı desteğini alabilmek için evinize en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Yanınızda bulundurmanız gereken evraklar ise kimlik kartı ve fatura’dır.
Ekonomi - 19/11/2023 07:16 A A

Fatura yardımı desteği ihtiyaç sahibi hanelere verilmeye başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım alan haneler bu desteği de alabilecek! İhtiyaç sahibi kişiler nüfus cüzdanları ve elektrik/su faturaları ile başvuru yapabilmektedir.

Fatura yardımı desteğini alabilmek için evinize en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Yanınızda bulundurmanız gereken evraklar ise aşağıdaki gibidir;

 • -Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı
 • -Elektrik Faturası
 • -Su Faturası

Evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra PTT yetkilileri aracılığı ile yardım alabilme durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda yardım almaya uygun görülürseniz, fatura yardımı alacaksınız. Yardım için ise 150 kilowatt saat elektriğe kadar ortalama aylık 85 TL olarak belirlenmiştir. Tüm ayrıntılar ise aşağıdadır.

Elektrik Faturasını Devlet Ödeyecek! Tüm Detaylar…

Fatura desteği projesinin asıl adı Elektrik Tüketim Desteği’dir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından öne atılmış bir projedir. Bu projenin başkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak belirlenmiş ve projeyi yönetme yetkisi Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a verilmiştir. Projeden faydalanmak isteyen halkımızın ağır kronik bir rahatsızlığı bulunması ve bu rahatsızlık sebebiyle cihaza bağlı şekilde hayatını sürdürmesi gerekmektedir.

Fatura Yardımı Almanın Şartları Nedir?

Maddi desteğe ihtiyacı olan, elektrik, su, doğal gaz gibi borçları biriken halkımızın borç ödemeleri bu kalemden yapılmayacak. Maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından maddi katkı sağlanıyor ve bu yardımlar devam ediyor. Vakıflardan yardım almak isteyen halkımızın şahsen en yakın Vakıf Şube Müdürlüklerine müracaat yapmaları gerekmektedir. Konumuzda bahsedilen 200 TL. Devlet Elektrik Parası desteği ağır ve kronik hastalar için olduğundan vakfın diğer destekleri ile karıştırılmaması gerekmektedir.

Kronik ve ağır bir rahatsızlığı olmasına karşın haneye yeni elektrikli cihaz alan halkımızın ise, cihazın alım tarihinden önce ki borçları ya da birikmiş faturaları bu destek kapsamına alınmıyor. Fatura yardımı almanın koşulları ise maddeler şeklinde aşağıda belirtilen gibidir;

 • -Hastanın ağır ve kronik bir rahatsızlık sebebiyle makineye ihtiyaç duyması
 • -Hastanın 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilmesi
 • -Hastanın Devletten 2828 sayılı kanun kapsamında evde bakım yardımı almaması,
 • -Gerekli evraklar ve raporlarla beraber Başvuru yapılması

Yardım Kategorileri ve Destekler

Yukarıda şartları sizler için paylaştım. Devlet bu destekleri yaparken vatandaşları üç farklı kategoride yapacağını bildirdi. Bu kategoriler ise maddeler halinde aşağıdaki gibidir;

 • -Elektrik tüketim desteği (200 TL.’ye kadar fatura ödeme yardımı)
 • -Kesintisiz güç kaynağı desteği (Elektrik kesintisine karşı cihaz desteği)
 • -Birikmiş elektrik faturaları için destek (borcu olan yurtdaşın, borçlarının silinmesi)

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız sayın SELÇUK ödemelerle ilgili de hanelerde cihaza bağlanma tarihinden sonra ki birikmiş olan elektrik borçlarının ödeneceğini açıklama konuşmasında bildirdi. Verilen destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar yukarıdaki adımları izleyerek yardım başvurusu yapabilirler.

1100 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu! Sonuç Sorgulama! Nasıl yapılır hemen öğrenmek için tıklayınız.

Ekonomi - 07:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • top ntf 19/11/2023 07:50

  Receive $MYRIA and limited edition NFT rewards whilst supporting the Myria network https://myria.pages.dev

 • seksi siteler 29/12/2023 16:37

  yandanxvurulmus.1slgApO6WqBD

 • contour 29/12/2023 20:07

  xyandanxvurulmus.UpUWcxXdooxe

 • inveigle 29/12/2023 21:11

  xbunedirloooo.5Q5IYUay8EFP