Fifa 22 Oyunu Kapak Resmi Yıldızı: Kylian Mbappe Seçildi!

Fifa 22 oyunu ilk tanıtım yapacağı tarihi belirledi. Fifa 22 oyunu tanıtımı için ilk tarihin 11 Temmuz olduğunu belirtti. Oyunun kapağında ise Kylian Mbappe olacağını açıkladı. Fifa 22 Fragman gösterimi ise Euro 2020 finali maçının hemen arkasından olacağını açıkladı. Bu şekilde oyunun resmi tanıtımı yapılacak.
Genel - 13/07/2021 06:43 A A

Fifa 22 oyunu ilk tanıtım yapacağı tarihi belirledi. Fifa 22 oyunu tanıtımı için ilk tarihin 11 Temmuz olduğunu belirtti. Oyunun kapağında ise Kylian Mbappe olacağını açıkladı. Fifa 22 Fragman gösterimi ise Euro 2020 finali maçının hemen arkasından olacağını açıkladı. Bu şekilde oyunun resmi tanıtımı yapılacak.

Fifa 22 22 ve Pes 22 arasındaki Yarışma

Fifa 22 geçen yıl olduğu gibi bu yılda Pes 22 oyununu geçeceği tahmin ediliyor. Geçen senelerde açık ara farkla Fifa serisi, Pes serisini geride bırakmıştı. Ancak bu konudan daha çok merak edilen bir konu daha var. Bu konu ise yeni oyun konsolları nasıl olacak? Herkes bu konuyu merak ediyor. Konsolların çıkmasını heyecanla bekliyoruz.

FİFA Hakkında Bilgilendirme

Fifa, EA Sports tarafından 1993 yılında çıkarılan bir futbol oyunudur. Çıktığı yıllardan itibaren lig, kupa, avrupa şampiyonası ve dünya kupası gibi turnuvaları içinde barındırdı. Oyunu oynayan kişiler için bir çok alternatif yarattı. Bu seçenekler ve güzel sunumların karşılığını 1980 yıllarında aldı. Sensible Soccer oyunu ile Dünyanın en çok satan oyunu olmuştu.

Fifa 22 Kapak Yıldızı Kylian Mbappe Hakkında Bilgiler

Günümüz futbolunda gelecekte adını tarihe yazdırmasını garantileyen ve hırsı bitmeyen oyunculardan biri olan Mbappe hakkında bilgileri inceleyelim. Mbappe 20 Aralık 1998 yılında Fransa’nın Bondy şehrinde dünyaya gözlerini açtı. Mbappe’nin ailesi spora yatkın bir ailedir.

Kamerunlu babası bir futbol antrörüdür. Annesi Cezayirli ve eski voleybol oyuncusudur. Spor ile iç içe bir ailede büyüdü. Kendisi ve kardeşleri futbola ilgi duyuyordu. Futbol hocası olan babası ise 6 yaşından itibaren çocukları ile ilgilenmeye başladı. Fransa’da düşük gelirli bir ailenin çocuğu olan Mbappe tek kurtuluşunun futbol olacağını biliyordu. Çok çalışmaktan hiç vazgeçmedi.

Fifa 22 Oyunu Kapağı Olmayı Nasıl Haketti? Başarıları Neler?

Fifa 22 oyunu resmi kapak resmi yıldızı seçilen Mbappe, başarıları bu yaşta oldukça fazladır. 2016 yılında UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Şampiyonası’nda takımı ile birlikte Avrupa Şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Bunun ardından tam iki sene sonra başlayacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası için hazırlandı. Fransa milli takımı 2018 yılında da Mbappe önderliğinde hız kesmeden Dünya kupasını kaldırdı. Mbappe bu iki turnuvada da kendisinden ve takımından bahsettirdi.

Bir çok kupa kaldıran Mbappe, uluslarası birincilik ve onur ödüllerini de toplamaya başladı.

  • 2017 Yılında Golden Boy ödülü
  • 2018’de FIFA Dünya Kupası En İyi Genç Oyuncu ödülü
  • 2017 ve 2018’de Yılın Fransız Oyuncusu gibi birbirinden değerli ödülleri kazandı.

Uefa Euro 2020 Şampiyonu İtalya’nın Şampiyonluk Hikayesi! hemen hikayesini dinlemek için tıklayınız.

Genel - 06:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.