Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı Nedir? E-Devlet Başvuru Yap! 2024

çocuklarına , gazi çocuklarına ve vazife malul çocuklarına her yıl olduğu gibi destek vermeye devam etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu her yıl eğitim-öğretim yılı içerisinde maddi olarak destek veriyor. Gazi Çocuğu Yardımı 2020 2021 yılları ödemeleri ise zamlı bir şekilde ödenecektir.
Eğitim - 31/10/2021 15:09 A A

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı 2023-2024 yıllarında da destek vermeye devam etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu şehit çocuklarına , gazi çocuklarına ve vazife malul çocuklarına her yıl olduğu gibi destek vermeye devam etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu her yıl eğitim-öğretim yılı içerisinde maddi olarak destek veriyor. Gazi Çocuğu Yardımı 2023 – 2024 yılları ödemeleri ise zamlı bir şekilde ödenecektir. Bizlerde sizler için, Sgk Öğretim Yardımı parası nasıl alınır?

Gazi Çocuğu Yardımı 2023 – 2024 Başvurusu nasıl yapılır? Kimler öğretim yardımı parası alabilir? 2024 yılı Eğitim Ödeneği ne zaman yatar? Gazi Çocuğu Yardımı 2023 – 2024 Ne kadar olacak? Eğitim yardımı nasıl sorgulanır? Sorularının cevaplarını sizler için aşağıda belirttik.

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı Kimlere Verilir?

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Vazife, harp malullüğü, 2330, 3713 sayılı Kanun kapsamında meydana gelen vakalar nedeniyle aylık alan erbaş ve erlerin 2330 sayılı Kanun gereği aylık bağlanmış olan korucular ve sivillerin arasında yer almak.

Kız ve erkek ayrımı yapılmaksızın 5434 sayılı yasanın 74. Maddesinden tespit edilmiş yaşlarla sınırlı olmak kaydı ile ilk, orta, yükseköğrenimde aktif olarak öğrenim gören çocuklar eğitim yardımı başvurusu yapabilir. Ayrıca son olarak şehit çocukları arasında aylık alanlar da başvuru yapabilir.

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? – 2024

Gazi Çocuğu Yardımı başvurusu yapmak için posta yolu ile istenen evrakları aşağıda belirteceğim adrese göndererek başvuru yapabilirsiniz. Öncelikle Gazi Çocuğu Yardımı Başvurusu için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

  • -Dilekçe
  • -Kimlik fotokopisi
  • -Güncel Öğrenim Durumu Belgesi

Yukarıda belirtilen belgeleri hazırladıktan sonra aşağıda vereceğim adrese posta yolu ile ileterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı Dilekçe Başvurusu Evrak Gönderilecek Adres:

SGK-Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü-Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı- Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhıye/Ankara

Gazi Çocuğu Eğitim Yardımı Hangi Bankadan Alınır? – 2024

Gazi Çocuğu Yardımı başvurusu onaylanan ve yardım almaya hak kazanan kişiler ödemelerin hangi bankalar aracılığı ile gerçekleştiğini araştırmaktadır. Bu durum iki şekilde yapılmaktadır. Birinci yöntem emekli aylığınızı aldığınız; Ziraat Bankası, Deniz Bank, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Akbank, İNG Bank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT Bank üzerinden alıyorsanız aynı hesap üzerinden ödemeler gerçekleştirilmektedir.

Eğer emekli aylığı almıyorsanız, bir hesabınız yoksa; size en yakın Ziraat Bankası şubesinden TC Kimlik numaranız ile hızlı bir şekilde hesap açabilirsiniz. Açtığınız hesap numarasını kuruma bildirerek, ödemelerinizi alabilirsiniz.

2024 Eğitim Ödeneği Ne Zaman Yatar ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin açıklamasına göre; 18.10.2021 tarihli paylaşımı ile ödemelerin yapılacağını açıkladı.

SGK Eğitim Yardımı 2024 Ne Kadar Olacak? Gazi Çocuğu Yardımı Ödemeleri 2024 Ne Kadar?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin yaptığı açıklamada 18 ekim 2021 tarihinde resmi twitter hesabında ödemeler ile ilgili bir paylaşım ile ödeme ücretlerini 2021 yılı içerisinde belirtti. Bu ödemeler aşağıdaki gibidir.

  • -İlk-Ortaokul: 2.697,00 TL,
  • -Lise: 4.045,00 TL,
  • -Üniversite: 5.394,00 TL.

SGK Eğitim Öğretim Yardımı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Gazi Çocuğu Ödeme Sorgulama!

Eğitim yardımı ödemenizin ne kadar olduğunu, ne zaman alacağınızı ve hangi banka hesabına ödeneceğini sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için öğrencinin T.C. Numarası yeterli olacaktır. “Uyg.Sgk.Gov.Tr ” Web sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Hemen sorgulamak için tıklayınız.

Devletten Öğrenciye Yardım! Nasıl Başvuru Yapılır? Eğitim Destek Paketi!

Hemen öğrenmek için tıklayınız.
Eğitim - 15:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.