Gmail Go Uygulaması ile Gelen E-Posta Kutunu İncele! – Outlook

Araştırma-Bilim - 25/10/2021 08:16 A A

Gmail Go uygulaması , Google şirketi tarafından geliştirilen ve Maillerin daha az veri tüketerek daha hızlı okunmasını yada yanıtlamasını sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın geliştirilme amacı ise eski telefonlarda Gmail Go indirerek daha seri işlem yapabilme imkanı sağlamaktır.

Google tarafından “GO” kelimesi ile üretilen uygulamaların özelliklerinden birisi ise RAM belleğini daha fazla kullanmaları ve daha çok veri tüketmeleridir. Ram kullanımı ve veri tüketimi arttırılması uygulamanın daha hızlı bir akış sergilemesini sağlar. Buda kullanım kolaylığını geliştirir.

Gmail Go ile Birden Çok Mail Hesabına Giriş Yapılır mı?

Gmail uygulaması getirdiği yeniliklerden biriside birden fazla mail uygulamaları ve hesaplarına giriş yapma imkanı sunmasıdır. Gmail uygulamasının temelinde yatan işlevleri doğrudan gerçekleştirebilir ve çoklu hesap imkanı ile tüm hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Çoklu hesapta hangi e-posta hesaplarımızı açabiliriz;

  • -Google Gmail Hesabı
  • -Yahoo Mail
  • -Outlook.com
  • -IMAP/POP (İşletme Hesapları) tanımlayabilir ve gelen e-postalar ile etkileşim gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Go Ne kadar Yer Kaplar? Dosya Boyutundan Tasarruf Et!

Gmail uygulamasının geliştirilme amaçlarından birisi de dosya boyutunun küçük olmasıdır. Uygulamanın dosya boyutunun küçültülmesi ve işlevlerinin tasarruflu bir şekilde telefonu yormadan hızlı bir akış sergilemesi amaç edinilmiştir. Gmail ise normalde 47 Megabayt yer kaplarken bu gelişim sayesinde 25 Megabayt dosya boyutuna kadar düşürülmüştür.

Gmail Go Hakkında Bilgiler

Gmail Go uygulaması az yer kaplayan ve hızlı sonuçlar elde etmemizi sağlayan mini bir uygulamadır. İletilerin güvenli olmasını sağlayan ve düzenimizi takip etmemizi kolaylaştıran bir gelen kutusu aracıdır. Gelen e-postalar hakkında anında bildirim verme özelliği ile anında geri dönüşler yapabilirsiniz.

Gelen e-posta bildirimlerine tıklayarak, maillerinizi okuyabilir , yanıtlayabilirsiniz. Ayrıca geriye dönük maillerinizi kontrol etmek isterseniz, geliştirilmiş arama bölümü sayesinde aradığınız mail iletisini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Akıllı Gelen Kutusu özelliği ile gelen maillerinizi kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin; iş ile ilgili mailleri bir kategori, aile bireyleri tarafından gelecek olan mailleri bir kategori yada reklam ve işbirliği tarafından istenmeyen mailleri farklı kategori yaparak erişim kolaylığınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede karmaşıklık sorunu ortadan kalkar.

Gmail uygulaması özelliklerinden birisi de 15 GB depolama alanını ücretsiz olarak sunmasıdır. Bunun bizlere sağladığı kolaylık ise; yeni gelen mailleri okumak için eski mailleri silmemiz gerekmez.

Hemen Gmail Go uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Yeni Gmail Hesabı Nasıl Açılır? Gmail Ne İşe Yarar?

Hemen Öğrenmek için tıklayınız.
Araştırma-Bilim - 08:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.