Google Fit – Aktivite İzleme Uygulaması – Android Wear!

Fit uygulamasının sloganı kısaca herşeyi açıklıyor. Güncellenen ve yenilenen uygulama tanıtım Sloganda ise “Yeni Google Fit ile daha sağlıklı ve daha aktif bir yaşamınız olsun.” cümlesi ile uygulama hakkında detayları açıklamaya yetiyor. Fit uygulamasının faydaları nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce önemli bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Öncelikle Fit uygulaması geliştirilirken ulusal örgütler ve dernekler tarafından bilgi alışverişi yapılarak uzmanlar tarafından desteklenmiştir. Uygulama sağlıklı kalmamız için ne kadar ve hangi türde egzersizler yapmamız hakkında bilgi vermektedir. Uygulama daha sağlıklı kalabilmemiz için Kardiyo Puanı çerçevesinde sizlere uygun olarak çalışmaları ve gereksinimleri sizlere bildirecektir.
Genel - 26/02/2022 23:34 A A

Google Fit – Aktivite İzleme Nedir? Uygulama açık kaynak kodlu Android İşletim Sisteminde yani akıllı cihazlarda kullanılan bilen uygulamadır. Google Şirketi tarafından 28 Ekim 2014 tarihinde üretilen ve geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulamanın kullanıcıları son sürüm ve güncellemeler ile birlikte uygulamayı verimli bir şekilde kullanabilmektedir. Google Fit uygulaması üretilirken bir kaç firma ile birlikte ortak çalışma ve bilgi alışverişi ile birlikte ortaya sürülmüştür. Google Fit – Aktivite İzleme uygulaması, Nike, HTC, LG, Withings, Motorola, Runtastic ve Runkeeper firmalarının uyumluluk ve elverişlilik testlerini sorunsuz bir şekilde geçerek ortak bir projenin ürünü olmuştur.

Google Fit Ne İşe Yarıyor? Faydaları Nelerdir? Android Wear!

Fit uygulamasının sloganı kısaca herşeyi açıklıyor. Güncellenen ve yenilenen uygulama tanıtım Sloganda ise “Yeni Google Fit ile daha sağlıklı ve daha aktif bir yaşamınız olsun.” cümlesi ile uygulama hakkında detayları açıklamaya yetiyor. Fit uygulamasının faydaları nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce önemli bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşacağım. Öncelikle Fit uygulaması geliştirilirken ulusal örgütler ve dernekler tarafından bilgi alışverişi yapılarak uzmanlar tarafından desteklenmiştir. Bu örgütler ise aşağıdaki gibidir;

  • -Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
  • -Amerikan Kalp Derneği (AHA)

Uygulama sağlıklı kalmamız için ne kadar ve hangi türde egzersizler yapmamız hakkında bilgi vermektedir. Uygulama daha sağlıklı kalabilmemiz için Kardiyo Puanı çerçevesinde sizlere uygun olarak çalışmaları ve gereksinimleri sizlere bildirecektir.

Kalp atışımızı yükselten aktiviteler , kalp ve zihnin sağlığı açısından önemlidir. Nabız sayma özelliği ile birlikte anlık durumumuzu bilen uygulama uygun çalışmaları derleyerek bizlere yol gösterecektir. Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Kalp Derneği tarafından desteklenen uygulama da Google Fit Ne İşe Yarıyor? Faydaları Nelerdir? Sizlere kısaca maddeler halinde yazacağım. Hadi başlayım.

  • -Kalp Hastalığı Riskini Azaltmak.
  • -Uykuyu İyileştirmek , verimli bir uyku – dinlenme sağlamak.
  • -Genel zihin sağlığını korumak.

Ayrıca yukarıdaki saydığım faydalara erişebilmek aslında çok basittir. Kısaca haftada 5 gün 30 dakikalık bir yürüyüş yapan sıradan bir insan , bu faydalara sahip olacaktır.

Uygulama İle Neler Yapılabilir? Avantajları Neler?

  • ANTRENMANLARINIZI TELEFONUNUZDAN VEYA SAATİNİZDEN TAKİP ETME: Antrenmanlarınızı düzenli ve verimli yapmanızı sağlamak için akıllı telefonlar ve saatler aracılığı ile bildirim göndererek sizleri uyarmaktadır.
  • HEDEFLERİNİZİ İZLEYİN: Günlük – Haftalık ve Aylık hedeflenen aktiviteleriniz de ne kadar ilerlediğinizi görmek için sizlere gerçek istatistik bilgileri paylaşarak bilgilendirme yapmaktadır.
  • FAVORİ UYGULAMA VE CİHAZLARINIZLA BAĞLANTI: Fit uygulaması ile Nike+, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Basis, Sleep as Android, Withings, Xiaomi Mi bantları gibi bir çok teknolojik aksesuar ile kolayca bağlantı kurabilir ve uygulamayı kullanma deneyimini yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Google Fit – Samsung Health v Huawei Health ile birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır ve Akıllı Bileklik Ekleme!

Uygulamayı indirmek için öncelikle Android İşletim sistemine sahip akıllı cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Android Market yani hepimizin bildiği gibi Google Play Store uygulama marketine giriş yapınız ve arama bölümüne “Google Fit” yazarak uygulamaya erişebilirsiniz. Hemen indirmek için APK tıklayınız.

Google Fit Nasıl Kullanılır; Uygulama Türkçe Dil Desteği ile birlikte gayet açık ve kolay kullanılabilirlik imkanı sunmaktadır. Akıllı Bileklik Ekleme işlemi ise uygulamaya giriş yaptıktan sonra aksesuarlarım bölümü içerisinden “Yeni Akıllı Bileklik/Saat Ekleme” alanına tıklayarak Bluetooth aracılığı işe cihazları eşleştirerek akıllı bilekliğinizi ekleyebilirsiniz.

Ayrıca E-Nabız uygulaması ile birlikte eş zamanlı çalışma imkanı da sunmaktadır.

Adım Para Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? Yürüyerek Para Kazan!

Genel - 23:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.