Google Hot Trends İle Anlık Aramaları Keşfet! Trend Olanlar!

Google Trends ise bölgesel ve ulusal olarak Google Arama Motoru üzerinde yapılan sorgulardan gündeme gelen ve en çok sorgulanan konuları bizlere gösteren bir servistir.
Genel - 08/09/2022 06:59 A A

Google Hot Trends nedir? Ne işe Yarar? Ne için kullanılır? Trend kelimesi ne demek? Öncelikle bu konu ile konuyu açıklamak istiyorum. Google, Arama Motoru üzerinde yapmış olduğumuz sorgular ile bağlantısını anlatacağım.

Google Hot Trends – Trend Kelimesi Nedir?

Google Hot Trends , uygulamasını tanıtmadan önce sizlere “Trend” kelimesini ve ne için kullanıldığını kısaca açıklamak istiyorum. Trend kelimesi, günümüz dünyasında yönelim , eğilim , arzulanmış anlamlarını taşımaktadır.

Kısaca bir örnek vermek gerekirse; Trend kelimesini Televizyon dizilerinde ki reyting ifadesi ile bağdaştırmak anlamamız açısından daha pekiştirici olacaktır. Bir dizinin , diğer dizilere nazaran daha çok görüntülenmesi onu reyting sıralamasında birinci yapıyor ise o dizi için “Trend” olmuş ifadesini kullanabiliriz.

Google Trends ifadesi de konumuz ile ilgili olan bir konudur. Bunun açıklaması ise Google arama motoru aracılığı ile hepimiz günde yüzlerce arama yapmaktayız.

Google Hot Trends

Google Hot Trends Nedir? Google Trend Sonuçlarına Etkisi!

Google Trends ise bölgesel ve ulusal olarak Google Arama Motoru üzerinde yapılan sorgulardan gündeme gelen ve en çok sorgulanan konuları bizlere gösteren bir servistir.

AlışverişEv ve Bahçe
Haberlerİşler ve Eğitim
Sanat ve Eğlence
Başvuru Kaynakları
Evcil ve Yabani Hayvanlar
Hobiler ve Boş Zaman Uğraşları
Kitaplar ve Edebiyat
Seyahat
Bilgisayarlar ve Elektronik Ürünler
FinansHukuk ve Devlet Hizmetleri
Otomobiller ve Araçlar
Spor
BilimGayrimenkul
İnsan ve Toplum
OyunlarTicari ve Endüstriyel Hizmetler
Çevrimiçi Topluluklar
Güzellik ve Egzersizİnternet ve Telekom
SağlıkYiyecek ve İçecek
Google Trends Kategorileri Nelerdir?

Google Trends Nasıl Kullanılır?

Google Trends , “Google Trendler” araması ile resmi web sitesine giriş yaparak kullanabilirsiniz. Resmi web sitesinden ülke konumunu ve kategoriyi seçerek dilediğiniz alanda günlük , aylık ve yıllık olarak Google üzerinde en çok aranan sorguları ve konulara erişebilirsiniz.

Google Hot Trends Türkiye

Google Hot Trends Türkiye , Türkiye konumundaki gerçek zamanlı Google Arama Sorgularını takip etme işlevini görmektedir. Bu sayede ülke gündemine oturacak olan kelimeleri ön görebilirsiniz. Haber siteleri gibi bir çok sektör trend olan konuları ön görerek daha fazla kullanıcı ve ya takipçiye ulaşabilmektedir. Bu Google Hot Trends sayesinde Dijital Pazarlama Uzmanları kişilerin ilgilerinin ne yönde olduğunu ortaya koymaktadır.

İnsanların neye ve nasıl ilgisi olduğunu Google Hot Trends ile keşfeden girişimciler bu sorgulara göre hareket ederek başarıyı elde etmektedir. Gündemi yakından takip etme olanağı sağlayan bu uygulama bir çok girişimciye destek olmaktadır.

Gmail One Nedir? Ne İşe Yarar? Google Drive 1TB Hafıza Kullanma İmkanı!

Genel - 06:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR