Google Play Uygulama Güncelleme – Güncelleme Hatası Çözümü!

Bazen belirli sebeplerden dolayı Play Store çalışmayı durdurabilir, hata verebilir ya da otomatik şekilde güncellenmez. Play Store’un eski bir sürümü sebebiyle uygulamaların indirilmemesi de söz konusu olabilir. Bazen belirli nedenlerden dolayı Play Store çalışmayı durdurabilir, hata verebilir veya otomatik olarak güncellenmez. Play Store’un eski bir sürümü nedeniyle uygulamaların indirilmemesi de söz konusu olabilir. Bu hataların çözümü olarak Play Store ve İndirilmiş Uygulamaları her zaman güncel sürümleri ile kullanmamız gerekmektedir.
Genel - 19/11/2023 07:09 A A

Google Play Uygulama Güncelleme gerekli midir? Ne işe yarar? Google Play uygulamaları güncelleme sorunu ve çözümü için sizler adına araştırma yaptık. Öncelikle Google Play nedir? Google Play, Android İşletim sistemini kullanan cihazlar için üretilmiş binlerce uygulamayı indirebilmek ve kullanmak için aracılık yapan Google Resmi Mağazası’dır. Eski adı ile Android Market olarak bilinse de zamanla Play Store olarak yeni adını almıştır. Son zamanlarda ise kitap, dergi , film ve müzikler de marketlerin içerisine dahil olmuştur. Ücretli ve ücretsiz olarak sunulan bu ürünleri sanal market üzerinden internet vasıtasıyla indirip , kullanabilirsiniz.

Google Play Uygulama Güncelleme Gerekli Mi?

Google Play Uygulama Güncelleme kullanım açısından gereklidir. Çünkü bir uygulama üretilir , kullanıma sunulur. Kullanım süresince kullanıcılar tarafından tespit edilen sorunlar , yorumlar bölümünde belirtilir. Uygulama üreticisi yorumları esas alarak uygulama içerisindeki eksiklikleri tespitini yapar. İkincil olarak ise uygulama kullanıma açık durumdadır.

Ancak uygulama içerisinde beklenmedik sorun ve hatalar çıkar. Bu sebeplerden dolayı içerik üreticisi uygulamanın kullanıcı tarafından tespit edilen ve yazılım üzerindeki hatalarını düzenlemek için yeni sürümler ortaya çıkartır. Bu sürümleri güncellemek , bizlere hatasız ve kolay kullanım deneyimi sunar. Google Play Uygulama Güncelleme yapmazsak ne olur?

Play Store üzerinden indirdiğimiz uygulamayı güncellemezsek, zaman içerisinde uygulamanın kullanımı açısından sorunlar yaşarız. İşlem yapmak istediğimizde hatalara maruz kalırız. Herhangi bir sorun yaşamamak ve hatalar ile karşılaşmamak için Android cihazlarımızdaki uygulamaların güncel olmasına dikkat etmeliyiz.

Google Play Güncelleme Nasıl Yapılır? – Güncel!

Bazen belirli sebeplerden dolayı Play Store çalışmayı durdurabilir, hata verebilir ya da otomatik şekilde güncellenmez. Play Store’un eski bir sürümü sebebiyle uygulamaların indirilmemesi de söz konusu olabilir.

Bazen belirli nedenlerden dolayı Play Store çalışmayı durdurabilir, hata verebilir veya otomatik olarak güncellenmez. Play Store’un eski bir sürümü nedeniyle uygulamaların indirilmemesi de söz konusu olabilir. Bu hataların çözümü olarak Play Store ve İndirilmiş Uygulamaları her zaman güncel sürümleri ile kullanmamız gerekmektedir.

Google Play Uygulama Güncelleme Sorunu & Hatası Nasıl yapılır?

Bu güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek için bir kaç farklı yol vardır. Bu yollar;

 • -Play Store Ayarlarından Güncelleme Yapmak,
 • -Play Store Verilerini Temizlemek.

Play Store Ayarları Güncelleme Nasıl Yapılır?

Google Play Store’un kendini otomatik şekilde güncelleme özelliği olduğunu biliyoruz. Ancak Play Store Ayarlarına giderek güncellemeyi de arayabilirsiniz.

 • -Android Cihazınızda Play Store uygulamasını açın. Ardından sol üst köşedeki üç çubuklu yatay menüye dokunun.
 • -Menüden Ayarlar bölümüne giriş yapın..
 • -Ayarlar sayfasında aşağı kaydırın ve Play Store sürümünü arayın. Üzerine dokunun. Bir güncelleme var ise Play Store otomatik şekilde güncellenmeye başlayacaktır. Play Store’unuz güncelse, ‘Google Play Store güncel’ uyarısını alacaksınız.

Play Store Verilerini Temizleme Nasıl Yapılır?

Otomatik Play Store güncellemesini zorlamanın bir başka yolu da verilerini temizlemektir. Bunu yaptığınızda, Google en son güncellemeyi otomatik şekilde kontrol edecektir. Play Store verilerini temizlemek için aşağıda belirtilen adımları izleyin;

 • -Hızlı menüden ya da Ayarlar simgesine dokunarak cihaz ayarlarını açın.
 • -Kullandığınız Android Cihaza bağlı şekilde, Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi / Yüklü Uygulamalar bölümüne dokunun.
 • -Ardından Tüm Uygulamalar’ın altında Google Play Store’u arayın ve üzerine dokunun.
 • -Google Play Store’un Uygulama bilgisinde, Depolama’ya dokunun.
 • -Depolama ekranında Depoyu Temizle / Verileri Temizle’ye basın.
 • -Android Cihazınızı yeniden başlatın ve Play Store’un kendini otomatik şekilde güncellemesine izin vermek için 2-3 dakika bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra veri temizleme işlemi gerçekleşecektir.

Bilgisayardan Google Play Store Kurma Nasıl Yapılır?

 • -Web tarayıcınızda play.google.com web sayfasına giriş yapınız. Hemen giriş yapmak için tıklayınız.
 • -Giriş yaptığınız web sitesinde “Uygulamalarım” bölümüne tıklayınız.
 • -Yüklemek veya Açmak istediğiniz uygulamayı seçiniz.
 • -Yükle & Etkinleştir Seçeneklerinden birisine tıklayınız. Bilgisayar ile Google Play Store Kurma işleminiz tamamlanacaktır.
Genel - 07:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • top ntf 19/11/2023 07:50

  Build and manage your DAO using the fastest-growing, safest, and most convenient solution on the market. https://xdao.pages.dev