Hayvan Hakları Kanunu Hakkında Bilgilendirme

Hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.
Genel - 18/11/2020 23:04 A A

Hayvan Hakları Kanunu Hakkında Bilgilendirme: Hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.

hayvan hakları kanunu hakkında bilgilendirme

Hayvan Hakları Kanunu Hakkında Bilgilendirme: Hayvan Grupları

Evcil Hayvan: İnsan tarafından kültüre alınmış ve eğitilmiş hayvanlar.

Sahipsiz Hayvan: Barınacak yeri olmayan veya sahibinin ya da koruyucusunun ev ve arazisinin sınırları dışında bulunan ve herhangi bir sahip ve koruyucunun kontrolü ya da doğrudan denetimi altında bulunmayan hayvanlardır.

Güçten Düşmüş Hayvan: Bulaşıcı ve salgın hayvan hastalıkları haricinde yaşlanma, sakatlanma, yaralanma ve hastalanma gibi çeşitli nedenlerle fiziki olarak iş yapabilme yeteneğini kaybetmiş binek ve yük hayvanlarıdır.

Yabani Hayvan: Doğada serbest yaşayan evcilleştirilmemiş ve kültüre alınmamış hayvanlardır.

Ev ve Süs Hayvanı: İnsan tarafından özellikle evde, işyerinde ya da özel arazilerde refakat amacı ile muhafaza edilen hayvanlardır.

Kontrollü Hayvan: Bir kişi, kurum veya tüzel kişilik tarafından sahiplenen hayvanlardır.

Deney Hayvanı: Deneylerde kullanılan ya da kullanılacak olan hayvanlardır.

Kesim Hayvanı: Gıda amaçlı kesimi yapılan hayvanlardır.

Genel - 23:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.