İcra Borçları 6 Milyon Kişinin Devlet Tarafından Ödenecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafına sunulan paket içerisinde 6 milyon ailenin , toplam da maksimum 2 bin liraya kadar olan icra borçları devlet tarafından karşılanıp, icra takipleri silinecektir. Bu paket kapsamında ailenin şirketlere olan icra borçları , gider olarak muhasebe kayıtlarına düşürülerek vergiden düşülecek. Bu şekilde vatandaşların icra borçları kamu maliyesinden karşılanacak.
Ekonomi - 28/08/2022 14:46 A A

İcra Borçları konusunda devlet tarafından 2 çözüm yolu göz önüne alınmaktadır. Devlet tarafından icra ve haciz sorunları ile mücadele eden vatandaşların borçlarının silinmesi kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafına sunuldu. TBMM tarafına sunulan çözüm paketinde 6 Milyon vatandaşın toplam da 30 Milyar TL olan borcunun silinmesi kabul görmüştür. Paket içeriği olarak Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi temel ihtiyaçlara karşı olan icra borçları ve haciz sorunlu dosyalarındaki ödeme miktarları devlet tarafından karşılanacak!

İcra Borçları 2 Bin Liraya Kadar Olanlar İcra Takibi Silinecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafına sunulan paket içerisinde 6 milyon ailenin , toplam da maksimum 2 bin liraya kadar olan icra borçları devlet tarafından karşılanıp, icra takipleri silinecektir.

Bu paket kapsamında ailenin şirketlere olan icra borçları , gider olarak muhasebe kayıtlarına düşürülerek vergiden düşülecek. Bu şekilde vatandaşların icra borçları kamu maliyesinden karşılanacak.

Maddi olarak (Dar Gelirli) ailelerin, icra borçları tasfiye edilecek. Düzenleme sayesinde 6 milyon dar gelirli ailenin 30 milyar değerindeki icra borçları devlet tarafından karşılanacaktır.

Temel İhtiyaçlara Ait İcra Borçları Silinecek!

Dar gelirli hanelerin, temel ihtiyaçlarını karşılaması için yapmış olduğu sözleşmeler ve kullanımdan gelen fatura borçlarının ödenmemesi halinde çıkan icra borçlarının ödenmesi devlet tarafından yapılacak. Devlet tarafından ödenmesi yapılacak olan temel ihtiyaçlar ise aşağıdaki gibidir;

  • -Elektrik
  • -Doğalgaz
  • -Su sözleşmeleri tarafından gelen icralar 2 bin liraya kadar ödenecek.
İcra Borçları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter Açıklaması Detayları!

İcra borçlarının devlet tarafından ödenmesi ile alakalı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 25 Ağustos tarihinde resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu. Açıklama da;

İcra Borçları konusundaki açıklaması: Bizler; gencimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın ve tüm kesimlerimizin nasıl her zaman yanındaysak, dar gelirli vatandaşlarımızın da hep yanında olmaya devam ediyor, yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borçlarını yakında tasfiye ediyoruz.

İcra Borçları Yasal Düzenlemesi

İcra borçları hakkında TBMM tarafında gönderilen destek paketi detayları işte aşağıdaki gibidir. İşte detaylar…

  • -Düzenleme tarihi ve yayınlanma tarihi bilgisi yoktur. Ancak düzenleme yapılacak.
  • -6 Milyon kişinin icra borçları silinecek.
  • -Toplam da 6 Milyon kişinin, 30 Milyar değerindeki borçları silinecek ve icra takibi silinecek.
  • -Destek paketi toplam 2 paket (çözüm yolu) olarak gündeme gelecek.
  • -2 bin liraya kadar olan borçların ödenmesi toplam da 5 milyon ailenin borçları silinecek.
icra borçları

Vergi Borcu Yapılandırma 2022 Nasıl Yapılır? Tarih Uzatıldı! İşte Detaylar…

Ekonomi - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR