İnstagram Nasıl Para Kazanılır? Kaç Takipçi Gerekiyor? 2022

İnstagram Nasıl Para Kazanılır? Günümüz sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz ön plana çıkan İnstagram uygulaması ile para kazanmak mümkün. Son zamanlarda fazla takipçisi olmayan ve hemen hemen herkes sponsorluk anlaşmaları yaparak reklam almaya ve reklam paylaşmaya devam etmektedir. Reklam anlaşmaları ile hedeflenen kişilere , hazırlanmış reklamları paylaşarak sponsorlardan para kazanabilirsiniz.
Araştırma-Bilim - 09/06/2022 18:07 A A

İnstagram Nasıl Para Kazanılır? Günümüz sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz ön plana çıkan İnstagram uygulaması ile para kazanmak mümkün. Son zamanlarda fazla takipçisi olmayan ve hemen hemen herkes sponsorluk anlaşmaları yaparak reklam almaya ve reklam paylaşmaya devam etmektedir. Reklam anlaşmaları ile hedeflenen kişilere , hazırlanmış reklamları paylaşarak sponsorlardan para kazanabilirsiniz.

İnstagram uygulaması ilk çıktığı zamanlarda sadece resim ve video paylaşma uygulamasıydı. Uygulamanın popülerlik kazanması ve ilerlemesi ile birlikte ayda milyon dolarlık reklam anlaşmaların döndüğü bir platform haline dönüştü. İnstagram Nasıl Para Kazanılır? Ne kadar takipçi olması gerekmektedir? Sponsor nasıl bulunur? Sponsor anlaşması nasıl yapılır? İnstagram para kazanmak isteyen kişilerin bu yazıyı okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Yoğun bir araştırma sonucunda bu yazıyı sizler için derledik. Şimdi konulara göz atalım.

İnstagram Nasıl Para Kazanılır? İnstagram Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnstagram nasıl para kazanılır , hangi yöntemler ile para kazanabilirim? İnstagram uygulaması ile para kazanma yöntemleri günümüzde farklı şekillerde kazanmayı mümkün hale getirmiştir. Ancak yanlış bilinen bir durum vardır. İnstagram para kazanma konusunda bir çok kişi ödemeyi İnstagram uygulamasının yaptığını düşünmektedir. Aslında bu durum farklıdır. İnstagram kullanıcılarına para ödemez. Kullanıcılar , işletme ve ya sitelerin reklamlarını paylaşarak, bilinirlik kazandırmaktadır. Reklam paylaşımı yapan instagram kullanıcıları ise reklam ödemesini , reklam veren şirketler tarafından almaktadır. Reklam veren şirket, reklam paylaşan kullanıcılara belirlenen ücret miktarını ödemektedir.

İnstagram Reklam Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

İnstagram uygulamasında reklam paylaşımı nasıl olmalıdır? Reklam veren şirketler profilinizde ve ya instagram hikaye (Story) üzerinde paylaşacağınız gönderilerin tasarımı reklam verenler tarafından gönderilmektedir. Reklam veren firmaların tasarladığı gönderilerin paylaşılması karşılığında reklam veren ile yapılan ücretlendirme anlaşması üzerinden para kazanılması mümkündür.

İnstagram Hiç Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemi! Gerçekten Para Kazanmak Mümkün!

İnstagram üzerinden para kazanmak isteyen kişiler için benim tercih ettiğim yöntem, Affiliate (Ortaklık) yöntemidir. Şimdi sizlere ortaklık yöntemi nedir? Nasıl yapılır? Bunun hakkında bilgi vereceğim.

Ortaklık ile para kazanmak isteyen kişiler öncelikle ürün bulmak zorundadır. Bir çok firma ürünlerinin satılmasında katkıda bulunan kişilere , komisyon vermektedir. Komisyonculuk aracılığı ile İnstagram hesabınız üzerinden firmanın ürünlerini paylaşarak , tüketicileri firmanın sitesine yönlendirirsiniz. Yönlendirmeniz sonucunda o ürün satıldığında, firma sizlerden gelen müşterinin karşılığında sizlere komisyon payı vermektedir.

Affilate (Ortaklık) yapan firmalara ve ürünlerine Google arama motoru aracılığı ile arama yaparak bir çok firma ve ürünlere ulaşabilirsiniz. Firmalar ürünlerin sizlerden geldiğini anlamak üzere sizlere Kod Vermektedir. Örneğin; bir giyim mağazasının ürünlerini satmak ve komisyon alarak para kazanmak istiyorsanız. Ayşe’nin Butiği şeklinde bir instagram profili açarak, firmanın ürünlerini paylaşarak satış yapabilirsiniz. Firma ise “Ayşe’nin Butiği” kodu ile gelen ziyaretçilere yaptığı satışlar ile elde edilen kar payından sizlerin komisyon payını vermektedir.

İnstagram Üzerinden Fotoğraf Satarak Para Kazanmak!

Stok fotoğrafçılığı günümüz de çok önemli bir yer tutmaktadır. Stok fotoğraf nedir? Stok fotoğraf ile para kazanmak mümkün! Stok fotoğraf , dijital dönemde yeni çıkan ve para kazanmak için en kolay yollardan birisidir. Stok fotoğraf ise afiş ve reklam gönderisi tasarımlarında kullanılmak üzere çekilmiş olan fotoğraflardır. Örneğin; ATM üzerinden para çeken insanlar, su arıtıcısı ile bardağına su dolduran birisi gibi konularda çekilen fotoğraflardır.

Reklam ve afiş hazırlayan kişiler ise bu fotoğrafları belirlediğiniz bir ücret karşılığında sizlerden satın almaktadır. Sizlerde çekmiş olduğunuz stok fotoğrafların tanıtımını , instagram profilinizde paylaşarak müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Müşteriler sizler ile iletişime geçerek istediği fotoğrafı bildirir. Sizler de fotoğraf için belirlediğiniz ücreti müşteriye bildirerek, anlaşma yaparsınız. Ödeme hesabınıza gelir ve fotoğrafının asıl halini müşteriye gönderirsiniz.

Evde İnternetten Para Kazanma Yolları Herkes Yapabilir! 2022

Araştırma-Bilim - 18:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.