Kadın Destek Uygulaması (KADES) Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kadın ve çocuk sağlığı ve güvenliği için tasarlanan uygulamada kadınları ve çocukları koruma amaç edinilmiştir. Bu uygulama şiddet gören kadın ve çocuklar için kullanıma açıktır. Uygulama saldırganlara caydırıcılık katmak, saldırı esnasında en hızlı şekilde ulaşarak saldırıyı engelleme ve suçluyu yakalamak için kurulmuştur. Uygulama resmi bir uygulamadır. Direk olarak İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile bağlantılıdır.
Genel - 19/11/2023 07:18 A A

Kadın Destek Uygulaması KADES , şiddet gören , taciz ve zorbalık durumlarında işimize yarıyor. Kadınların emniyet güçlerine en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan uygulamadır. Malesef ülkemizde kadına karşı şiddet olayları ve vakalar artmış durumda. Bu duruma bir çözüm ve caydırıcılık katma amacı doğmuştur. Mağdur kadınların emniyet güçleri ile iletişimini sadece bir tuşa basarak yardım isteme olanağı sağlıyor.

Şiddet ve zorbalık durumlarında emniyet ile telefonda görüşme yapmak zor. Adres belirtme ve durum açıklaması zaman almaktadır. Uygulama konum özelliği ile adres bildirmedeki gecikmeyi ortadan kaldırıyor. Kadın Destek uygulamasındaki yardım butonuna basar basmaz tüm emniyet güçleri en kısa sürede sizin yanınızda olacak.

Kadın Destek Uygulaması (Kades) Nedir?

KADES – Emniyet Genel Müdürlüğü Kadın Acil Yardım İhbar Uygulaması

Son dönemlerde kadına şiddet ile mücadele kapsamı gereği; 4. Ulusal Eylem Planı sayesinde ortaya atılmış bir fikirdir. Öncelikli amacı kadına karşı şiddeti engelleme ve kadın destek uygulamasıdır. Kades uygulamasını şu dönemde bir çok kişinin merak konusudur. Kades uygulaması , İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve kullanıma açılan bir uygulamadır.

Kadın Destek Uygulaması (Kades) Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kadın ve çocuk sağlığı ve güvenliği için tasarlanan uygulamada kadınları ve çocukları koruma amaç edinilmiştir. Bu uygulama şiddet gören kadın ve çocuklar için kullanıma açıktır. Uygulama saldırganlara caydırıcılık katmak, saldırı esnasında en hızlı şekilde ulaşarak saldırıyı engelleme ve suçluyu yakalamak için kurulmuştur. Uygulama resmi bir uygulamadır. Direk olarak İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile bağlantılıdır.

Kadın Acil Destek İhbar Sistemi Hızlı Erişim Kolaylığı!

Kadın destek uygulaması Kades sayesinde hiç vakit kaybetmeden ihbar sistemine bağlanabilirsiniz. Bir tuşa basarak Acil Destek İhbar Sistemine konumunuzu bildirebilirsiniz. Konuma en yakın kolluk kuvvetleri sizi kurtarmak adına en hızlı şekilde yardımınıza koşacaktır.

Kades Ücretli Mi? Kades Uygulaması Nasıl İndirilir?

Kadın destek uygulaması olan Kades kullanmak tamamen ücretsizdir. Kades uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken adımlar Google Play Store ve App Store uygulamasında arama bölümüne “KADES” – Kadın Acil Destek Uygulaması yazarak bulabilirsiniz. Hemen ücretsiz indir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Kades uygulamasını indirmek için tıklayınız.

KADES Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 1. İlk olarak Uygulamayı Akıllı telefon ve tablet cihazlarınıza indirin.
 2. Uygulamaya giriş yapın.
 3. Uygulamayı kullanmak için Tc Kimlik numaranızı girin.
 4. Eminet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından sms olarak gelen aktivasyon kodunu girerek , doğrulayın.

Bu adımları tamamlandığında Destek Sisteminiz aktif hale gelecektir.

Kades Uygulaması Tanıtım Videosu Mutlaka İzleyin!

Kades Uygulaması Nasıl Yardım İstenir?

Kades uygulamasını indirip , akıllı cihazımıza kuruyoruz. Uygulamayı akıllı cihazımıza kuruyoruz. Tc kimlik numarası ve telefon numarası ile kayıt oluşturuyoruz. İnternetimiz açık ve konum bilgisi ayarlarımızı aktif hale getiriyoruz. Konum bilgilerine erişim açıksa ve internete bağlı iseniz uygulamaya giriş yapıyoruz.

Uygulamaya giriş yapıyoruz. Kades Butonuna basmanız yeterlidir.En kısa sürede Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçecektir. Tek bir tuş ile Kades uygulamasından yardım isteyebilirsiniz. Adres paylaşımı ile vakit kaybetmeden en hızlı müdahale mümkün olur.

Akut Güvendeyim Uygulaması Nedir? Akut Güvendeyim Uygulamasını İndir? Hemen öğrenmek için tıklayınız.

Genel - 07:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • top ntf 19/11/2023 07:52

  Build and manage your DAO using the fastest-growing, safest, and most convenient solution on the market. https://xdao.pages.dev

 • BİZİ SİK BİZ BUNU HAK EDİYORUZ 29/12/2023 16:29

  yandanxvurulmus.3sZmppRfOKSu

 • supermicros 29/12/2023 19:49

  xyandanxvurulmus.TDiFcUK6AQ9Y

 • cooperator 29/12/2023 20:47

  xbunedirloooo.ji9JqW114T6M