Kırtasiye Yardımı Nedir? Başvuru Şartları ve Formu! 1300 TL!

Kırtasiye Yardımı her yıl ihtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal ekonomik desteklerden biridir. Okula başlayacak olan öğrencilere , ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli para devlet tarafından verilmektedir. Her yıl olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde de ihtiyaç sahibi ailelere Kırtasiye Yardımı adı altında 1300 Türk Lirası ödeme yapılacak!
Eğitim - 04/09/2022 15:37 A A

Kırtasiye Yardımı her yıl ihtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal ekonomik desteklerden biridir. Okula başlayacak olan öğrencilere , ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli para devlet tarafından verilmektedir. Her yıl olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde de ihtiyaç sahibi ailelere Kırtasiye Yardımı adı altında 1300 Türk Lirası ödeme yapılacak!

Kırtasiye Yardımı Nedir? Kırtasiye Yardımı başvuru formu! Kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir? Kırtasiye Desteği ne kadar? Nereye yatacak? Gibi konu hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı – Kırtasiye Yardımı Nedir?

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı her yıl düzenli olarak farklı dallarda ihtiyaç sahibi ailelere sosyal maddi destek vermektedir. 2022-2023 eğitim yılının başlaması üzerine kırtasiye yardımı gündeme alındı. Kırtasiye yardımı adı altında her ihtiyaç sahibi ailelere, öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılaması için 1300 TL kırtasiye desteği vermektedir. Kırtasiye desteği sayesinde maddi geliri düşük olan aileler, okuyan çocuklarının defter, kalem, çanta ve benzeri gibi ihtiyaçlarını karşılamak için devlet tarafından desteklenmektedir.

Kırtasiye Yardımı Kimler Yararlanabilir? Başvuru Şartları Neler?

Kırtasiye Yardımı başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler başvuru şeklini ve şartlarını merak etmektedir. Kırtasiye Yardımı başvurusu yapabilmek için;

  • -SGK Kaydı olmayan haneler,
  • -Kişi başı gelirin asgari ücretin üçte biri (3/1) oranından düşük olması düşük gelirli hane olarak tarif edilir. Düşük gelirli haneler bu Kırtasiye Yardımı desteğinden faydalanabilir.

Kırtasiye Yardımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2022 – 2023 Eğitim Yılı!

Kırtasiye Yardımı başvurusu yapmak için öncelikle Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmak yardım için yeterli değildir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından istenilen bazı evraklar vardır. İşte yardımdan faydalanmak için istenen evraklar şunlardır;

  • -Velinin ve öğrencinin kimlik fotokopisi,
  • -Öğrenci için okuldan alınacak olan ıslak imzalı öğrenci belgesi,
  • -Gelir belgesi,
  • -Ailenin ikametgah belgesi,
  • -Aile nüfus kayıt örneği,
  • -Kira sözleşmesi,
  • -İŞKUR tarafından alınacak olan İŞKUR Kayıt Belgesi,
  • -Muhtarlık tarafından alınması gereken Yoksulluk Belgesi ile başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Ekranı! İçin tıklayınız.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E Devlet!

Kırtasiye Yardımı faydalanmak isteyen düşük gelirli aileler başvuru yapmak zorundadır. Başvuru yapmak isteyen aileler için iki farklı başvuru yolu bulunmaktadır. İlk yol olarak bulunduğu ilin Kaymakamlığına bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek elden başvuru yapabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı E Devlet başvurusu yapma imkanı da bulunmaktadır. Online olarak Kırtasiye Yardımı desteğine başvuru yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Kırtasiye Yardımı başvurusu yapan ve olumlu sonuçlanan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi ceza ile karşılaşma riskidir. Bu durum ekonomik olarak gücü yerinde olan ancak form ve belgelerde kendisini düşük gelirli gösteren haneler için geçerlidir. Kendisini düşük gelirli gösteren ve yardım bedelini haksız yere alan kişiler için ceza uygulanmaktadır. Ödenen miktarı fark edilme tarihinden itibaren faiz ile birlikte kuruma ödemeleri zorunlu kılınmıştır. Lütfen ihtiyaç sahiplerinin haklarına girmeyelim, şeffaf ve dürüst bir şekilde başvuru formlarını dolduralım.

Okuyan Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu Yap 2022! 1400 TL!

Eğitim - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR