Kobi Kadın Girişimci Destek Veren Kurumlar

Günümüz Türkiye’sinde bir çok başarılı olmuş girişimci kadın görmekteyiz. Azımsanamayacak sayılara ulaşan kadın girişimcilerin daha çok ilerlemesi ve daha çok kadın girişimcilerin olması için kurum ve kuruluşlar kadınlarımıza destek veriyor.
Ekonomi - 28/11/2020 10:11 A A

Kobi Kadın Girişimci Destek Veren Kurumlar var mı? Hangi kurum ve kuruluşlar girişimci kadınlara destek veriyor?

Günümüz Türkiye’sinde bir çok başarılı olmuş girişimci kadın görmekteyiz. Azımsanamayacak sayılara ulaşan kadın girişimcilerin daha çok ilerlemesi ve daha çok kadın girişimcilerin olması için kurum ve kuruluşlar kadınlarımıza destek veriyor. Kendi alanlarında uzmanlaşan girişimci kadınlarımız ülkemize de büyük katkı sağlamaktadır. Bir çok girişimci kadın, ülkemizdeki işsizlik sorununa da çare olmaya başlamıştır. İşveren olarak kadın girişimcilerin işçi hakları gibi konularda çalışanlarına daha dikkatli ve özenli davrandığı tespit edilmiş.

Kobi Kadın Girişimcilere KOSGEP Desteği Ne kadar?

Kendi işini kurmak isteyen girişimci kadınlarımıza 2020 yılında KOSGEP açıklamasına göre toplamda 1 Milyar Türk Lirası olduğunu belirtti. Kendi işini hibe destekleri ile kurma amacında olan kadınlarımın Kosgep yanında! Ufak krediler ile kadınlarıma destek vermeye, girişimci kadınlarımızın sayısını günden güne arttırmaya devam ediyor.

Ayrıca “Başarılı Girişimci Kadın” sayısını gerçekten arttırmak isteyen vakıflarda mevcut. Vakıflar değerli kadınlarımıza faizsiz kredi ve geri ödemesiz (hibe) kredi imkanı sunarak destek olmaktadır.

Kobi Kadın Girişimci Destek Veren Kurumlar Neler?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı: Devletimiz, girişimci kadınların kendi işlerinin kurmasını desteklemek amacıyla 15 bin türk lirasını 8 yıl vade ile geri ödemeli şekilde vermektedir.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı: Kendi işini kurmak isteyen ve bankalardan herhangi bir kredi alamayan kadınların, kredi ihtiyacını sağlıyor. Finansal hizmet veren bir kurum olan Türkiye Grameen Mikrofinans’in bir kaç şartı bulunmaktadır. Bunlar; 3 gün süren eğitime katılma şartı ve 5 kişiden oluşan bir ekip şartı. Eğer şartlar uygunsa faydalanabilirsiniz.

KGF Kadın Girişimci Desteği: Kadın girişimci iseniz veya ir iş fikrine dayalı olarak faaliyet gösteriyorsanız kullanmak istediğiniz krediler için sizlere yardımcı oluyor.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde bulunan TOBB, girişimci kadınlarımıza eğitimler vererek onların girişimci fikirlerinin hayata geçirilmesi konusunda olanaklar sağlıyor.

KAGİDER Kadın Girişimciler Derneği: Kadınların toplumda daha da güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruşudur. Kadın girişimcilerin güçlenmesi için kadınlara eğitim ve rehberlik hizmeti vermektedir. Her yıl ise “Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması” düzenliyor. Yarışmanın asıl amacı: Kadın girişimci sayılarının , gelişmiş ülkelerdeki girişimci kadın sayılarına ulaşmasını hedefliyor.

KEDV Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı: Maddi durumu pek iyi olmayan kadınların ve bu durumu düzeltmek isteyen, yaşam şartlarını daha ileri seviyeye taşıma hedefinde olan kadınlarımıza eğitim, kredi ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Ekonomi - 10:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.