"Devlet Yardımlarından Yararlanmak İçin Doğru Adres! 💰💻Merhaba takipçilerimiz! Bu hesap, devlet tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen herkes için doğru adrestir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla güncel ve doğru bilgiler sunuyoruz.E Devlet üzerinden nasıl başvuru yapılır, hangi şartların sağlanması gerektiği, başvuru süreci hakkında en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Haydi birlikte devlet yardımlarından yararlanalım! 🙌"
Ana Sayfa Eğitim, Ekonomi, Genel, Nedir & Nasıl Yapılır?, Para Yardımları, Yaşam 30 Ocak 2022 500 Görüntüleme

KOSGEB Belgelendirme Desteği! Başvuru Şartları! Ne Kadar?

KOSGEB Belgelendirme Desteği! Başvuru Şartları! Ne Kadar?

KOSGEB Belgelendirme Desteği , yeni yılda en çok aranan ve merak edilen konular arasına girmiştir. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme İdaresi Başkanlığı kısaca bilinen adı ile KOSGEB, belgelendirme desteği vermektedir. Bizler de Girişimcileri KOSGEB Belgelendirme Desteği içeriği hakkında bilgilendirmek için araştırma yaptık. Bu yazımızda kısaca;

 • KOSGEB Belgelendirme Desteği Amacı Nedir?
 • Girişimci Desteği ve KOSGEB İşbirliği
 • Belgelendirme Desteği Nasıl Başvurulur?
 • KOSGEB ile Hangi Alanlarda Destek Alabilirsiniz?
 • KOSGEB Hangi Belgelere Destek Veriyor?
 • KOSGEB Desteği 2022 Yılında Ne Kadar? Konularını sizlerle paylaşacağım.

KOSGEB Belgelendirme Desteği Amacı Nedir?

KOSGEB desteğinin asıl amacı küçük ve orta ölçekli işletmelerin sanayideki varlığını arttırmak ve kurumsallaşma aşamasında destek vermektir. Kobilerin kurumsallaşma süreçlerini desteklemek ve işletmeler arası rekabet kavramını arttırarak gelişime odaklanmayı sağlamaktır. İşletmelerin ve Kobilerin kendilerini geliştirmesi konusunda destek vermektedir.

Girişimci Desteği ve KOSGEB İşbirliği

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme İdaresi Başkanlığı, gelişim gösterebilecek işletmelerin gelişimini , sürekliliğini sağlamak için finansal anlamda girişimcilere destek vermektedir. İyi projesi olan ve finansal sebepler doğrultusunda girişim yapamayan kişilere çeşitli hibe destekleri vererek onlara öncülük etmektedir. İşletmenin açılış sermayesi konusunda destek verdikten sonra da işletmenin büyümesini ve devamlılığını sağlamak için İşletmelerin – Girişimcilerin gelişim süreçlerini eğitimler ile desteklemektedir.

KOSGEB, Girişimci Desteği olanakları işletmeler ve girişimciler adına önemli bir konudur. Peki, bu desteklerden yararlanmak için şartlar nelerdir?

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Girişimcinin kurmak istediği iş ile ilgili bir proje yaratması ve sunması,
 • KOSGEB tarafından düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılmak ve eğitimleri yüz yüze almak. Eğitimler sonunda ise sertifikayı almaya hak kazanmak.

KOSGEB Belgelendirme Desteği Nasıl Başvurulur? – 2022

KOSGEB Belgelendirme Desteği faydalanmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru yapmak zorundadır. Başvuru koşullarını yukarıda sizler ile paylaştım. Gerekli koşulları yerine getiren girişimciler, KOSGEP resmi web sitesine giriş yaparak başvuru yapabilir. Öncelikle web sitesinden bir kayıt oluşturmalısınız.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra ise “Kobi Beyannamesi” doldurularak işlemlere devam edilmektedir. Beyanname eksiksiz olarak doldurulduktan sonra yetkililer tarafından kontrol edilir ve uygun görülen girişimciler, kurum tarafından aranarak geri dönüş yapılır.

KOSGEB İle Hangi Alanlarda Destek Alabilirsiniz?

KOSGEB tarafından işletme kurmak veya büyüme yolunda desteğe ihtiyaç kuran girişimciler için bir çok destek verilmektedir. Bu destek ise sırasıyla; Kira Desteği, Makine Teçhizat Desteği, Yazılım, Donanım, Ham madde, Hizmet Alımı Giderleri Desteği, Personel Giderleri Desteği, Başlangıç Sermayesi Desteği, Proje Danışmanlık Desteği, Eğitim Desteği, Proje Tanıtım Desteği ve Belgelendirme Desteği gibi bir çok destekten faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Hangi Belgelere Destek Veriyor? – 2022

Piyasa şartlarındaki rekabet küçük ve orta ölçekli işletmelerin ürün ve hizmet kalitelerini belgelendirme ihtiyacı hissetmelerine neden olmaktadır. Özellikle son dönemdeki COVID-19 vakası nedeni ile eldiven ve maske şeklinde tıbbi alanlarda üretim yapan işletmeler için birtakım belgeler zorunlu hale getirilmiştir.

Buna ayrıca, hizmet ve ürün kalitelerini belgelendirmek, Kobilerin rekabet kabiliyetlerini ve seviyelerini artırırken, bereketlilik ve karlılığında yükseliş sağlar.

KOSGEB Desteği 2022 Yılında Ne Kadar?

KOSGEB Belgelendirme Desteği tarafından girişimcilere zorunlu kılınan belgeler için ücretlendirme konusunda destek vermektedir. Girişimci zorunlu hale getirilen belge için üst sınır olarak 2.500 Türk Lirası ile 10.000 Türk Lirası aralığında zorunlu kılınan belge sayısına göre sınırlar belirlenmiştir. Bu destek aralığında Belgelendirme Desteği ile 10.000 Türk Lirasına kadar destek alabilirsiniz.

Kobi Kadın Girişimci Destek Veren Kurumlar Nelerdir? Öğrenmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  Hazır Site by Uzman Tescil webmaster