KYK Memur Alımı Sonuçları Ve Mülakat Sınavı

KYK Memur Alımı Sonuçları Ve Mülakat Sınavı: KYK 500 kamu personeli alımı müracaat sonuçları için gözler artık yapılacak duyurularda. 20 Ocak tarihinde tamamlanan müracaat işlemleri sonrası yapılan değerlendirme ile KYK eleman alımı müracaat sonuçları gsb.gov.tr adresinden ilan edilecek.
Gündem - 23/01/2021 06:35 A A

KYK Memur Alımı Sonuçları Ve Mülakat Sınavı: KYK 500 kamu personeli alımı müracaat sonuçları için gözler artık yapılacak duyurularda. 20 Ocak tarihinde tamamlanan müracaat işlemleri sonrası yapılan değerlendirme ile KYK eleman alımı müracaat sonuçları gsb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Duyuruya uygun biçimde yapılan müracaatların, cinsiyete göre müracaat yapılan her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması durumunda, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak. İşte, KYK kamu personeli alımı müracaat sonuçlarıyla ilgili bilgiler.

KYK memur (kamu personeli) alımı müracaat sonuçları adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 04 Ocak 2021 (10:00) – 20 Ocak 2021 (17:00) tarihlerinde basvuru.Gsb.Gov.Tr adresi üzerinden ‘Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu’ nu doldurarak yapılan müracaatlar değerlendirildikten sonra açıklanacak. Ancak sonuçların açıklanacağı tarihle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK kamu personeli alımı müracaat sonuçları ile alakalı henüz fotoğrafı bir açıklama yapılmadı. Başvuru sonuçlarının ilerleyen haftalarda duyurulması bekleniyor.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Duyuruya uygun biçimde yapılan müracaatların, cinsiyete göre müracaat yapılan, her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması durumunda, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

2. Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden çok adayın bulunması durumunda, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

3. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile alakalı duyuru daha sonra Bakanlığımız web sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

KYK MEMUR ALIMI SINAVI ŞEKLİ VE KONULARI

1. Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.

2. Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.), (50 puan)

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade becerisi ve muhakeme gücü, (10 puan)

c) Liyakati, temsil beceriyi, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan)

d) Özgüveni, ikna beceriyi ve inandırıcılığı, (10 puan)

e) Genel kültürü ve genel becerisi, (10 puan)

f) Bilimsel ve teknolojik yeniliklere açıklığı, (10 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Komisyon üyelerinin verdiği puanların aritmetik ortalaması esas alınmak sureti ile sözlü sınav puanı belirlenecektir.

3. Adaylar; “Sınav Giriş Belgesi’ni basvuru.gsb.gov.tr adresinden alacaklardır.

4. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınava katılacakları sınav tarihi sınav giriş belgelerinde yer alacaktır.

5. Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile beraber kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı ya da pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ya da pasaport dışında diğer bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

6. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir nedenle sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

7. Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

8. Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli ya da görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

DİYANET BAKANLIĞI SEVİYE TESPİT SINAVI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Gündem - 06:35 A A
BENZER HABERLER