Mahkuma Para Yardımı Başvurusu! Şartlar Neler? Ne kadar?

Mahkuma Para Yardımı , konusu mahkumlardan çok onlara yardımlarını esirgemeyen ve yanında duran ailelerine ve yakınlarına yapılan yardımlardan biridir. Günümüz şartları içerisinde eşi cezaevinde olan ve çalışan ve ya çalışmayan kadınlar en çok mağdur olan ihtiyaç sahibi konuma giren kişiler arasındadır. Mahkum aileleri de bu konu hakkında internet üzerinde bir çok arama gerçekleştirmiştir. Mahkum ailelerine yardım yapılır mı? Hangi kurumlar mahkumlara ve ailelerine maddi destek veriyor? Mahkumlara maaş veriliyor mu? Mahkum maaşı sorgulama gibi işlemler salgın sürecinde arama trendlerine çıkmıştır. Bizler de mahkumlar ve aileleri için araştırma yaptık. Dilerseniz , konunun detaylarına inelim.
Ekonomi - 21/12/2021 18:15 A A

Mahkuma Para Yardımı , konusu mahkumlardan çok onlara yardımlarını esirgemeyen ve yanında duran ailelerine ve yakınlarına yapılan yardımlardan biridir. Günümüz şartları içerisinde eşi cezaevinde olan ve çalışan ve ya çalışmayan kadınlar en çok mağdur olan ihtiyaç sahibi konuma giren kişiler arasındadır. Mahkum aileleri de bu konu hakkında internet üzerinde bir çok arama gerçekleştirmiştir.

Mahkum ailelerine yardım yapılır mı? Hangi kurumlar mahkumlara ve ailelerine maddi destek veriyor? Mahkumlara maaş veriliyor mu? Mahkum maaşı sorgulama gibi işlemler salgın sürecinde arama trendlerine çıkmıştır. Bizler de mahkumlar ve aileleri için araştırma yaptık. Dilerseniz , konunun detaylarına inelim.

Öncelikle mahkum, mahkum aileleri ve yakınlarına destek veriliyor. Öte yandan pandemi sebebi ile cezaevleri doluluk oranları göz önüne alındığı zaman İnfaz Paketi gündeme gelmişti. İnfaz Paketi içeriğinde ise mahkumların cezalarını 2 ay izinli olarak evde infaz adı altında tamamlamaları kararı alınmıştı. Bu 2 aylık evde infaz projesi ise toplam da 6 kez olmak üzere total de 12 ay süre zarfına tamamlandı.

Fırsatlardan Faydalanmak İçin Görsele Tıklayınız.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yardım projelerinde ise mahkum ve yakınları öncelikli sıra olarak yer edinme hakkına sahip edildi. Başvuru yapan bireyler arasında öncelik tanınan mahkum yakınları yardımlardan yararlanma şansını yakaladı. Öncelikle eşi cezaevinde olan kadınlar ve çocuklar bu yardımlara ilk elden faydalanma imkanına sahiptir. Bu kişiler için devlet tarafından her ay ve düzenli olarak sosyal yardım ödemesi yapılmaktadır.

Mahkuma Para Yardımı – SYDV Para Yardımı Başvurusu!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, mahkuma para yardımı yapmaktadır. Mahkum yakınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binalarına giderek başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirebilir. Başvurusu kabul gören kişiler iki ayda bir ve ya her ay düzenli olarak nakdi para yardımı alabilir.

Mahkuma Para Yardımı – SYDV Para Yardımı Ne Kadar?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından mahkum ve yakınlarına ödenen para yardımı miktarı değişmektedir. Eşi cezaevinde olan kadınlar için sabit bir ücret verilmektedir. Ancak hane halkında yaşayan çocuk sayısına göre alınan yardım ödemesi miktarı değişmektedir. Çocuk başına ek olarak ödeme yapılmaktadır.

Mahkum Yakınları İçin “Aile Yanında” Projesi Ne Kadar?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Heyeti tarafından bütçelenme ve yardım miktarı belirlenmiştir. Yardıma ihtiyaç duyan mahkum yakınları tespit edilir , eşi cezaevinde olan kişilere para yardımı yapılması hedeflenmiştir. Bu para yardımı ise ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli olmak üzere 550 Türk Lirası olarak heyet kararı ile belirlenmiştir.

Mahkum Aileleri Para Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mahkum para yardımı başvurusu yapabilmek için eşin cezaevinde hükümlü olması gerekmektedir. Eşin cezaevinde hükümlü olması halinde ailenin temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda güçlük çekmesi ve yoksulluğa düşmesi gerekmektedir. Yoksulluk çerçevesinde bulunan aileler hem eş için hem de çocuklar için yardım parası ve maaşı alabilmektedir.

Mahkum Aileleri İçin Hükümlü Maaşı E-Devlet Sorgulama!

Maddi olarak geçim sıkıntısı yaşayan ve eşin kendi ihtiyaçlarını ve ya çocukların ihtiyaçlarını karşılayamaması durumun da devlet tarafından yardım yapıldığını sizlere anlattık. Şimdi ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müracaat ettikten sonra başvurunuzun olumlu ve ya olumsuz olması halinde sonucu öğrenme işlemi nasıl yapılır? Sorusuna cevap vereceğim.

Öncelikle mahkum aileleri ve yakınları , hükümlü eş tarafından yardım bağlanıp , bağlanmadığını E-Devlet üzerinden takip edebilir. E-Devlet üzerinden hemen sorgulamak için tıklayınız.

E Devlet Erzak Yardımı Başvurusu Yap! Gerekli Evraklar ve Şartlar Neler?

Ekonomi - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • yaprak demirbey 12/03/2022 23:49

  esim cezaevinde ve 2tane cocugum çok magdurum ve erzak yardımına ihtiyacım var.

 • Raziye çağlayan 07/05/2022 06:31

  4 çocuğum barışım cezaevinde mahdurum

 • Ali topalca 03/06/2022 12:27

  Cezaevinden izinli olarak çıktım iş bulamıyorum yardıma ihtiyacım var

 • Hülya Özkul 02/11/2022 16:49

  Bir oğlum var 16 yaşında cezaevinden izinli çıktım maddi sıkıntı yaşıyorum lütfen yardımcı olun evim kira kiramı ödemekte bile Zorlu çekiyorum sizlerden yardım elinizi uzatmanizi istiyorum

 • Hülya Özkul 22/11/2022 21:22

  Cezaevinden covit izniyle çıktım 16 yaşında bir oğlum var lütfen bana yardımcı olun mahkumlara verilecek olan maddi destekten faydalanmak istiyorum

 • Abdullah bakış 25/11/2022 19:52

  İzinli mahkumum bâbamda cezaevinde çalışmıyorum ňakdiyardim bekliyorumm 05058325697 numaram

 • Abdullah bakış 25/11/2022 19:52

  İzinli mahkumum bâbamda cezaevinde çalışmıyorum ňakdiyardim bekliyorumm 05058325697 numaram

 • Ömer odabaşı 17/03/2023 21:08

  Cezaevinden izinli çıktım bi yaşlı annem var izinli geldiğim için kimse işe de almıyor biz devlet büyüklerimizden bi yardım bekliyorum numaram 05342312206

 • Ömer odabaşı 17/03/2023 21:11

  Cezaevinden izinli çıktım bi yaşlı annem var izinli geldiğim için kimse işe de almıyor biz devlet büyüklerimizden bi yardım bekliyorum numaram 05342312206