"Devlet Yardımlarından Yararlanmak İçin Doğru Adres! 💰💻Merhaba takipçilerimiz! Bu hesap, devlet tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen herkes için doğru adrestir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla güncel ve doğru bilgiler sunuyoruz.E Devlet üzerinden nasıl başvuru yapılır, hangi şartların sağlanması gerektiği, başvuru süreci hakkında en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Haydi birlikte devlet yardımlarından yararlanalım! 🙌"
Ana Sayfa Ekonomi, Genel, Nedir & Nasıl Yapılır?, Para Yardımları 6 Ağustos 2021 888 Görüntüleme

Mazot Gübre Desteği Nedir? Başvuru! E-Devlet Sorgulama -2022

Mazot Gübre Desteği Nedir? Başvuru! E-Devlet Sorgulama -2022

Mazot gübre desteği , Tarımsal destek adı altında çiftçilere verilen desteklerden birisidir. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da çiftçilere destek verilmektedir. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli bu konuda açıklama yapmıştır. Pekdemirli çiftçilerimize büyük müjde olduğunu belirterek 2021 bütçesinde toplam 427,5 Milyon Türk Lirası ayrılacağını açıkladı.

Tarım ve Orman bakanlığı üretime devam eden çiftçilerimizin hesabına bu ödemeleri aktaracağını belirtti. Üreticiler tarafından 2022 yılında mazot gübre destek verilmeye başladı mı? Ne zaman verilecek şeklinde sorular sorulmaya başlandı. Türkiye’nin Kara Kutusu platformu olarak detayları sizler için araştırdık.

Mazot Gübre Desteği Nedir?

Çiftçiler ve üreticiler tarafından alınan bu destek Tarım Bakanlığı tarafından verilmektedir. Üretime devam eden ve toprak analizi yaptıran çiftçiler bakanlık tarafından maddi destek almaktadır. Çiftçiler için üretime başlamak için ve üretim giderlerini hafifletmek adına verilen destektir.

Ödemeler 2022 Yılında Başladı Mı?

Tarım Orman Bakanı Bekir Pekdemirli 2022 yılı ödemeleri hakkında açıklama yaptı.Destek ödemeleri ilk olarak 21 Mayıs 2022 yılında üreticilerin hesabına aktarıldığını belirtti. Bakan Pekdemir maddeler halinde bütçeyi açıkladı. Bu bütçeler aşağıdaki gibidir;

  • -Hububat ve Baklagil: 289 Milyon 48 Bin Türk Lirası
  • -Mazot Gübre Destek Bütçesi: 130 Milyon 510 Bin Türk Lirası
  • -Kırsal Kalkınma Desteği: 130 milyon 510 bin Türk Lirası

Mazot Gübre Desteği Ödemesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Tarım Bakanlığı tarafından çiftçilere verilen bu destek kapsamından yararlanmak isteyen üreticilerden bir kaç belge istenmektedir. Öncelikle başvuru yapacak çiftçiler Çiftçi Kayıt Sistemi kayıt olması zorunludur. Kayıtlı olmaları yeterli değildir. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı iseniz her yıl güncellemeniz gerekmektedir. Kayıtlı ve güncel kayıt belgenizi aldıktan sonra geriye tek bir adım kalıyor.

Çiftçi kayıt sistemi üzerinden güncel kayıt belgenizi aldıktan sonra başvuru dilekçesi bulundurulması gereken evraklardan biridir. Mazot Gübre desteği ödemelerinden faydalanmak isteyen çiftçiler kayıt belgelerini ve başvuru dilekçelerini yıllık olarak belirlenen başvuru tarihleri arasında Çiftçi Kayıt Sistemi’nin İl ve İlçe Müdürlüklerine elden teslim ederek başvurularını gerçekleştirebilir.

Destek ödemelerine başvuru yapabilmek için toprak analizi yaptırmakta zorunlu kılınmıştır. Toprak analizi ise en az 49.9 dekar ve üzeri parseller için yapılmaktadır. Topraklarınızdan alınan örnekler laboratuvar eşliğinde analiz yapılması gerekmektedir. Çıkan toprak analizi raporunuzu da başvuru evrakları arasında koymanız gerekmektedir.

NOT: Üreticiler (çiftçi) , birden fazla il/ilçe üzerinden parsellenmiş toprakları varsa, bu başvuruları parsellerinin bulunduğu il ve ilçe müdürlüklerine yapmaları gerekmektedir. Ayrı il veya ilçelerdeki parselleri tek bir müdürlük tarafından onaylatamazlar. Bunun için ayrı müdürlüklere başvuru yapmaları gerekmektedir.

E-Devlet Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Mazot Gübre Desteği almak isteyen çitçiler e-devlet üzerinden de başvuru yapabilmektedir. E-devlet üzerinden hemen başvuru yapmak için tıklayınız.

Fatura Yardımı Nedir? PTT Fatura Desteği Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Hemen öğrenmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Hazır Site by Uzman Tescil webmaster