Moovit Uygulaması: Toplu Taşıma Rehberi – Otobüs/Metro Saatleri

Moovit uygulaması indirmek ve kullanmak tamamen ücretsiz. Uygulama kullanıcılarına en hızlı ve güvenli şekilde bulundukları şehirde dolaşmayı veya hedeflenen yere gitme olanağını ücretsiz sundu. Moovit uygulamasının güvenli olmasının asıl sebebi ise bizlere sunulan bilgilerin resmi kurumlar tarafından sağlanıyor olmasıdır. Uygulama içerisindeki aplikasyonlar sayesinde ise bizler için en uygun rotayı ve gidiş rehberini ücretsiz kullanma şansı veriyor.
Dünya - 06/08/2021 00:13 A A

Moovit uygulaması 2012 yılından itibaren eş zamanlı toplu ulaşım sorunlarını çözmek amacı ile kurulan bir sistemdir. Bu sistem ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarının hepsini bir arada tutan tek platformdur. Ulaşım günümüz dünyasının en büyük sorunlarından birisidir.

Çünkü zaman kaybının en çok olduğu durumlardan birisi de otobüs gibi toplu taşıma araçlarının geç kalması veya yetişememe durumunun olmasıdır. Moovit ise eş zamanlı olarak toplu taşıma araçlarının güzergah takibini ve geliş/gidiş saatlerini bizlere en doğru şekilde sunmayı hedeflemektedir.

Moovit uygulaması uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkartılan bir uygulamadır. Bu uygulama toplamda 112 ülkede ve 45 dil seçeneği ile kullanılmaktadır. Tüm şehirler için geçerli olmaması ise eksi bir yönüdür. Sadece büyükşehir hizmetlerine destek vermektedir. Tüm dünya genelinde 3400 şehirde , ülkemizde ise 21 şehirde kullanılmaktadır.

Moovit Uygulaması Ücretli Mi?

Moovit uygulaması indirmek ve kullanmak tamamen ücretsiz. Uygulama kullanıcılarına en hızlı ve güvenli şekilde bulundukları şehirde dolaşmayı veya hedeflenen yere gitme olanağını ücretsiz sundu. Moovit uygulamasının güvenli olmasının asıl sebebi ise bizlere sunulan bilgilerin resmi kurumlar tarafından sağlanıyor olmasıdır. Uygulama içerisindeki aplikasyonlar sayesinde ise bizler için en uygun rotayı ve gidiş rehberini ücretsiz kullanma şansı veriyor.

Moovit Uygulaması Nasıl Çalışır?

Moovit uygulaması gerçek zamanlı ulaşım imkanı ve varılacak bölgeye en güvenli şekilde ulaşma şansı sunan bir uygulamadır. Uygulama verilerini bulunduğu ülke ve şehirdeki resmi kurumlar ile iç içe çalışarak ve onlardan araç saatleri hakkında gerçek bilgiler alarak sistemini geliştirmektedir.

Resmi kurumlardan gelen bilgiler yapay zeka teknolojisi ile birleşerek gerçek zamanlı ulaşım ve taşıma imkanını bizlere sunuyor. Teknoloji ve bilgi alışverişi sayesinde güvenli ve hızlı ulaşım için kullanılabilecek uygulamadır.

Moovit Uygulaması Türkiye! Hangi Şehirlerde Kullanılır?

Moovit yukarıda verdiğimiz verilere göre Türkiye’de de kullanılan bir uygulamadır. Tüm şehirleri kapsamasa da büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın işine yarayacak bir uygulamadır. Sizler için araştırdık ve uygulama Türkiye’de toplamda 21 şehirde kullanılmaktadır. Bu şehirler ise;

  • -İstanbul
  • -Ankara
  • -İzmir
  • -Bursa
  • Kocaeli, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Eskişehir, Denizli, Balıkesir, Düzce, Elazığ, Kahramanmaraş, Bolu, Muğla ve Aydın olmak üzere yukarıdaki 21 şehrimizde kullanılmaktadır.

Moovit Uygulaması Özellikleri ve Yenilikleri Nelerdir?

Neden Moovit kullanmalıyız? Sorusunun cevabını sizler için aşağıda maddeler halinde vereceğim. Uygulamanın geliştirdiği teknolojinin gelişimine şaşıracaksınız! İşte tüm özellikler ve yenilikler aşağıdaki gibidir;

  • -Canlı Yol Tarifi Özelliği: Uygulama canlı yol tarifi özelliği ile yol boyunca sizlere adım adım yol rotası çizerek varacağınız noktaya kadar yol tarifi yapar.
  • -Yürüme Mesafesi ve Zaman Ölçümü Özelliği: Moovit her zaman ve anlık olarak varacağınız durağa ne kadar mesafe kaldığını ve yürüyerek kaç dakika sürede varacağınızı yapay zeka özelliği ile hesaplamaktadır.
  • -Varış Noktasına Kaç Durak Kaldı Bilgisi: Uygulama konum bilgisi paylaşımı sayesinde bulunduğunuz konum ile varacağınız konum arasında kaç durak olduğunu ve kaç durak sonra ineceğiniz bilgisini sizlere gösterebilmektedir.
  • -İneceğiniz Durağı Kaçırmak Yok! Alarm Özelliği: Toplu taşıma araçlarında kaç durak kaldı, ne zaman ineceğim diye etrafı kolaçan etmek gerekmez. Moovit son 1-2 durak kala sizleri alarm sistemi ile uyararak bilgilendirir. Sizlerde bu sayede durak kaçırmadan varış noktasına varabilirsiniz.

Moovit Uygulaması Nasıl İndirilir?

Moovit Uygulaması 50 milyon kişi tarafından indirilip kurulan ve kullanılmaya devam edilen bir uygulamadır. Bu uygulama 16 Mart 2014 tarihinden itibaren Google Play ve İOS işlemcileri marketlerinde indirilmeye ve kullanıma sunulmuştur.

Hemen Moovit uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Toplu taşıma duraklarına yürürken de ek olarak para kazanabileceksiniz. Sizler için araştırdığım Sweetcoin ile Yürüyerek Para Kazanmak Nedir! Hareket Et, Paranı Al! yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hemen öğrenmek ve para kazanmaya başlamak için tıklayınız.
Dünya - 00:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.