ÖSYM Şifre Alma Nasıl ve Nereden Alınır? Şifre Ekranı – 2024

ÖSYM Şifre Alma işlemi daha önce şifre almamış kişiler için Aday İşlemleri Sistemi Başvuru Merkezleri tarafından alabilirsiniz. Bir diğer yol ise E Devlet üzerinden sisteme giriş yapabilmenizdir. E Devlet üzerinden giriş yapmak için Aday İşlemleri Sistemi giriş yapmanız gerekmektedir.
Eğitim - 16/08/2022 12:56 A A

ÖSYM Şifre Alma nereden ve nasıl yapılır? Aday İşlemleri Sistemi nasıl girilir? TYT-AYT-KPSS gibi sınavların kayıtlarının ve tercih işlemlerinin gerçekleştiği ÖSYM sistemine giriş yapmak için şifre gerekmektedir. Öğrenci adayları sınav sonuçlarının ardından tercih işlemlerini yapabilmek için şifreye ihtiyaç duymaktadır. Bizler de sizler için ÖSYM Şifre Alma işlemi nasıl yapılır? Araştırdık , işte detaylar..

ÖSYM Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır? AİS – 2024

ÖSYM Şifre Alma işlemi daha önce şifre almamış kişiler için Aday İşlemleri Sistemi Başvuru Merkezleri tarafından alabilirsiniz. Bir diğer yol ise E Devlet üzerinden sisteme giriş yapabilmenizdir. E Devlet üzerinden giriş yapmak için Aday İşlemleri Sistemi giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmak için tıklayınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan E Devlet Sistemi ile giriş butonuna tıklayarak, E Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

ÖSYM Şifre Alma

2024 YKS Ek Tercih Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM Şifre Alma işlemini gerçekleştiren kişiler mevcut şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapmaktadır. Sisteme giriş yapan adaylar , 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yerleştirme Sonuçları sayfasından yapmış olduğu tercihlerin sonucuna ulaşmaktadır. Tercihlerin açıklanmasının ardından herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler için YKS Ek Tercih yapılmaktadır. Şimdi sizlere YKS Ek Tercih tarihleri hakkında bilgi vereceğim.

YKS Tercih Sonuçlarının açıklanması ardından yerleşemeyen öğrenciler Ek Tercih Yapacak. Ek Yerleştirme yapacak olan öğrenciler ÖSYM tarafına 30 TL ödeme yapması zorunludur. Ek tercih için öğrencilere toplam da 24 adet tercih şansı verilmektedir. ÖSYM Ek Tercih ödemelerini yapmayan öğrencilerin, yapmış olduğu tercihler kabul görmeyecek.

İlk tercihlerin de yerleşen öğrenciler 22,23,24,25,26 Ağustos tarihleri arasında okul kaydını tamamlamak zorundadır. Bu tarihler arasında yerleşen öğrenciler kayıtlarını tamamlamaktadır. Kayıtların tamamlanmasının ardından ek tercih yapacak öğrenciler için boş kontenjanların yerini ve sayısı belli olmaktadır. Boş kontenjan ve alınacak olan öğrenci sayıları ÖSYM tarafına bildirilir. Üniversite kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler ise boş kontenjanlara göre 30 TL ödeme yaparak tercih yapabilmektedir.

YKS Ek Tercih Kılavuzu Yayınlandı Mı 2024?

YKS Ek tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. Okul kayıtlarının tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde yayımlanacağı bilgisi bulunmaktadır. ÖSYM Şifre Alma işlemini tamamlayan kişiler ek tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından tercihleri yapabilecektir.

DİYANET BAKANLIĞI SEVİYE TESPİT SINAVI Hakkında Merak Edilenler!

Eğitim - 12:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.