Para Yardımı Yapan Dernekler & Kuruluşlar! Başvuru Şartları!

Para Yardımı Yapan Dernekler & Kuruluşlar Pandemi dönemi içerisinde işten çıkarılmış , mevcut işyerini kapatmış vatandaşlarımıza destek vermektedir. Pandemi sürecinde maddi olarak sıkıntıya düşen vatandaşlar için 2021 yılında da yardımlara devam etmektedir. Bu süreçte ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatacak bir çok dernek, kuruluş vardır. Sizler için para yardımı yapan kuruluşlar ve iş adamları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi kurumlar , kuruluşlar yardım yapıyor? Para yardımı yapan dernekler hangileridir? Bu soruların cevaplarını sizlerle aşağıda paylaştım.
Ekonomi - 10/10/2021 14:23 A A

Para Yardımı Yapan Dernekler & Kuruluşlar Pandemi dönemi içerisinde işten çıkarılmış , mevcut işyerini kapatmış vatandaşlarımıza destek vermektedir. Pandemi sürecinde maddi olarak sıkıntıya düşen vatandaşlar için 2022 yılında da yardımlara devam etmektedir. Bu süreçte ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatacak bir çok dernek, kuruluş vardır.

Sizler için para yardımı yapan kuruluşlar ve iş adamları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi kurumlar , kuruluşlar yardım yapıyor? Para yardımı yapan dernekler hangileridir? Bu soruların cevaplarını sizlerle aşağıda paylaştım.

Para Yardımı Yapan Dernekler & Kuruluşlar Nelerdir?

Para Yardımı Yapan Dernekler, Kuruluşlar ve Kurumlar bu pandemi sürecinde zorluk çeken ailelere sosyal iletişim formları üzerinden başvuru gerçekleştiren , durum bildiren ailelere yardım yapmaktadır. Maddi olarak çöküş yaşayan ve gereksinimlerini karşılamakta zorlanan ailelere belli başlı zengin iş adamları da yardım etmektedir.

Görsele Tıklayınız.

Para Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar , yardım başvurusu için öncelik verdiği belli başlı kriterler vardır. Yoksul , muhtaç durumda gözüken vatandaşlara , yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlara öncelik tanımaktadır. Bunların dışında ise bakmakla yükümlü olduğu kişinin ihtiyaçlarını karşılama konusunda zorluk çeken vatandaşlar da bu kriterlerin içine girmektedir. En son olarak öncelik kriterine göre; öncelik sağlanan kişiler arasında düzenli geliri olmayan bireyler de girmektedir.

Para Yardımı Yapan Dernekler 2022 Yılı Listesi İLK 5

 • -İHH İnsani Yardım Derneği
 • -Hayrat Yardım
 • -İyilik Derneği
 • -Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • -Yardımeli ve Kardeşeli Dernekleri

Yukarıda adı geçen para yardımı yapan kuruluşlar ihtiyaç sahiplerine yardım yapabilmektedir. Bu derneklere yardım başvurusu yapabilmek için derneklerin resmi web sitelerine giriş yaparak , iletişim numaraları ve sosyal medya kanalları aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Borcu Olan Maddi Sıkıntı Çeken Ailelere Yardım Yapan Dernekler

Pandemi süresinde işten ayrılan , işyerini kapatan aileler için yardım eli uzatan bir çok dernek ve kurumlar vardır. Borçları sebebi ile aile geçimi sarsılan vatandaşlar için destek veren kurum ve dernekler aşağıdaki gibidir. Bu derneklere de yukarıda bahsettiğim gibi web sitesi , iletişim numarası ve sosyal medya üzerinden formları doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

 • -Ayhan Şahenk Vakfı
 • -Çare Derneği
 • TOÇEV
 • -İnsani İnşa Derneği
 • -Türkiye Yardım Sevenler Derneği

Paraya ihtiyacı olan vatandaşlara yardım yapan iş adamları da mevcuttur. Son olarak sizler için para yardımı başvurusu yapabileceğiniz ve yardımlardan alabilmek için hangi iş adamlarına ve şirketlere başvuru yapabilirsiniz bunları araştırdık. Para yardımı yapan iş adamları ve şirketler aşağıdaki gibidir;

 • -Koç Holding para yardımı
 • -Sabancı Holding-Şevket Sabancı
 • -Anadolu Endüstri Holding-Tuncay Özilhan
 • -OPET-Fikret Öztürk
 • -Ağaoğlu Şirketler Grubu-Ali Ağaoğlu para yardımı

Maddi Yardım Yapan Vakıflar Nelerdir? Şartlar Neler?

Öğrenmek için tıklayınız.
Ekonomi - 14:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Ayten kaygılı 08/12/2022 18:08

  Ben eşimden ayrıldım 3çocuk okuduyorum yetiremiyom mont ayakkabı alamadım küçük özel eğitime gidiyor çalışamıyorum ailemin yanındayım eve yetişemiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler