Ramazan İmsakiyesi 2024 İftar ve Sahur Saatleri Uygulaması!

Dünya - 04/04/2022 19:22 A A

Ramazan İmsakiyesi 2024, tarih ve saatleri merak edilen konular arasındadır. Bir çok kişi gün gün değişiklik gösteren sahur ve iftar saatlerini günlük olarak araştırmakta ve merak etmektedir. Bizlerde “BilgiçApp” tarafından geliştirilen “Ramazan İmsakiyesi 2024” uygulamasını araştırdık , denedik ve sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bu uygulama sayesinde iftar ve sahur saatlerini öğrenebileceksiniz. Ayrıca iftar için ve sahur için kaç saat kaldığını uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

İmsakiye Nedir? İmsakiye İçeriğinde Hangi Bilgiler Bulunur? -2024

Ramazan ayının başlangıcı ile “İmsakiye” kelimesini işitiyoruz. Peki imsakiye nedir? İmsakiye de neler bulunur? Hangi bilgilere erişebiliriz? Bunu bir çok kişi bilmemektedir. Ayrıca bu aylarda eminim ki bir çoğumuzun evinde imsakiye baskıları asılmış ve günlük olarak takip edilmektedir.

Ramazan İmsakiyesi 2024 yılı baskıları da çıkmış olup, reklam amaçlı firmalar tarafından şahıslara hediye olarak verilmiştir. İmsakiye ramazan aylarında oruç tutan kişilerin imsak saatlerini takip etmesi amacı ile hazırlanan bir takvimdir. Oruç tutan kişilere bir rehber görevi görmektedir.

İmsakiye’de Neler Bulunur? Hangi Bilgilere Erişebilirim?

Ramazan İmsakiyesi 2022 örneklerini incelediğimizde imsakiyelerde sadece imsak saatleri yer almamakla birlikte başka bilgiler de yer almaktadır. İmsakiye hazırlayan kişiler imsak saatleri dışında kendilerince özgün olarak ek bilgileri de imsak üzerinde verebilir. İmsakiye üzerinde genellikle aşağıdaki bilgiler verilmektedir. Bunlar;

  • -Sabah namazı saatleri,
  • -Güneş’in doğduğu saat bilgileri,
  • -Öğle ezanının okunduğu saat bilgileri,
  • -İkindi ezanının okunduğu saat bilgileri,
  • -Akşam ezanının okunduğu saat bilgileri,
  • -Yatsı ezanı okunduğu saat bilgileri de imsakiyeler de özellikle olması gereken bilgilerdir.

Ramazan İmsakiyesi 2024 Mobil Uygulaması İndir!

Ramazan ayı içinde imsak vakitlerini öğrenmek için geliştirilen bir uygulama vardır. Bu uygulama sayesinde imsak vakitlerini, günlük güncel olarak öğrenebileceksiniz. Ayrıca uygulama sayesinde imsak vakitlerine ne kadar süre kaldığını da takip edebileceksiniz.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayınız.

Google Fit – Aktivite İzleme Uygulaması – Android Wear!

Dünya - 19:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.