"Devlet Yardımlarından Yararlanmak İçin Doğru Adres! 💰💻Merhaba takipçilerimiz! Bu hesap, devlet tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen herkes için doğru adrestir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla güncel ve doğru bilgiler sunuyoruz.E Devlet üzerinden nasıl başvuru yapılır, hangi şartların sağlanması gerektiği, başvuru süreci hakkında en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Haydi birlikte devlet yardımlarından yararlanalım! 🙌"
Ana Sayfa Genel, Sağlık 4 Mayıs 2021 553 Görüntüleme

Virüste Son Dakika: Hindistan Yeni Tip Koronavirüs Vaka Sayıları Rekor Kırdı!

Virüste Son Dakika: Hindistan Yeni Tip Koronavirüs Vaka Sayıları Rekor Kırdı!

Virüste Son Dakika: Hindistan koronavirüs salgını mücadelesini en zor atlatan ülkelerden bir tanesi. Hindistan virüs salgınında çok zor günler geçiriyor. Hindistan’da son 24 saatte vaka sayısı 314 bin kişi sayısını aştı. Hindistan bu vaka sayıları ile günlük vaka sayısında dünya rekorunu elinde tutuyor. Her geçen gün ise kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. Açıklamaya göre veriler ise son 24 saatte 314 bin 835 hintli yeni vaka tespit edildiğini gösterdi.

Koronavirüs, Hindistanda 24 saat içerisinde 2.104 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Ülkede salgının başlangıcından bu güne kadar ise toplam vaka sayısı 16 milyona yaklaşırken, hayatını kaybeden vatandaşların sayısı ise 184.657 ‘ye ulaştı. Hindistan’ın koronavirüs ile mücadelesinde en büyük sorunlardan birinin oksijen tüpü olduğu ifade edildi. Vaka sayısı ve ölüm sayısında rekorlar kıran Hindistan’ın ise hastaneler de oksijen tüpünün yetersiz olduğu açıklaması yapıldı.

Hindistan Yeni Tip Koronavirüs Mücadelesinde Hükümete Çağrı

Delhi Eyalet Başbakanı Arvind Kejriwal, tüm ülkede özellikle başkentteki hastanelerde yaşanan sorunlar hakkında konuştu. Hastanelerde oksijen tüpü yetersizliğine dikkat çekti. Federal hükümete daha fazla oksijen tüpü bulunması ve buna ihtiyaçları olduğunu bildirdi. Delhi yaklaşık 25 milyonluk bir nüfusa sahip mega bir kenttir. Bu büyü kentin Sağlık bakanlığı görevini Satyendar Jain üstleniyor. Jain’de hükümete açıklamalarda bulundu. Büyük bir krizi önlemek için oksien tüpü tedarik edilmeli dedi.

Hindistan yerel basını Virüste Son Dakika: Maharasthra eyaletinin Hindistan yeni tip koronavirüs salgının merkez üssünün Mumbai olduğunu açıkladı. Mumbai ‘deki hastanelerde ciddi şekilde oksijen tüpünün yetersiz kaldığını ve mücadele konusunda sorunların yaşandığını ifade etti. Eyalette görev yapan bir doktor ise yerel basına konuştu. Hastaları farklı hastanelere kaydırdık. Şehirdeki hiç bir hastanede yedek oksijen tüpü yok şeklinde açıklamada bulundu.

Virüs son dakika

Virüste Son Dakika: Başbakan Narenda Mondi Koronavirüs Hakkında Açıklamaları

Mondi, yeni tip koronavirüs ile mücadele eden 1.3 milyar nüfusa sahip olan ülkenin büyük bir mücadele verdiğini söyledi. Mondi ” Durum birkaç hafta öncesine kadar kontrol altındaydı. Bu ikinci yeni tip koronavirüs dalgası fırtına gibi geldi. Karşı koyamadık ifadelerinde bulundu. Mondi konuşmasına “Merkezi hükümet, ihtiyaç sahibi her hastanın oksijen tüpüne ulaşmasını sağlamaya çalışıyor” açıklamasını yaptı. İzlemek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster