Word Chrome Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Nasıl Giriş Yapılır?

Word Chrome Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Nasıl Giriş Yapılır? Bilgisayarda biçim sağlama ve yazı yazma amacıyla kullanılacak olan programlara sözcük işlem programları adı verilir. Bilgisayarda, bu nedenle kullanılacak olan farklı firmaların geliştirdiği pek çok sözcük işlem programı vardır. Word bu programlardan bir tanesidir.
Eğitim - 31/03/2021 02:27 A A

Word Chrome Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Nasıl Giriş Yapılır? Bilgisayarda biçim sağlama ve yazı yazma amacıyla kullanılacak olan programlara sözcük işlem programları adı verilir. Bilgisayarda, bu nedenle kullanılacak olan farklı firmaların geliştirdiği pek çok sözcük işlem programı vardır. Word bu programlardan bir tanesidir.

Microsoft şirketi tarafından Windows işletim sistemi altında çalışacak şekilde tasarlanmış dilden dile dolanan kelime işlem programı olan Word ; dünyada bir hayli geniş alanda yer bularak hemen hemen her yerde kullanılacak olan değişilmez bir yazı yazma programıdır.

Günlük basın yayınlarında, kitap ve tez yapımı gibi kullanılabilecek Word programı çok zengin işlem ve işlevlere sahip olup; kusursuz bir kelime işlemci programıdır. Word ile bir dokümanda yapılabilecek bütün işlemler yapılabilir. Uzun bir dokümanın Word kullanılarak hazırlanması, daktilo kullanılarak hazırlanmasından çok daha kolaydır.

Word Chrome Nasıl Girilir? Neler Yapılabilir?

Word Chrome Ücretsiz İndirmek için tıklayınız.

• Word programı pek çok işlemi otomatik biçimde kendisi yapar. Örneğin; yazılan metin bilgilerine ait içindekiler, indeks, sayfa numaraları, dipnot bilgileri ve bu gibi pek çok işlemler hızlı ve kolayca hazırlanabilir.

• Yanlış yazılan bilgileri düzeltilebilir, yeni bilgiler eklenebilir ya da silinebilir.

• Bir alan seçilebilir, seçilen alan silinebilir, kopyalanabilir ve yapıştırılarak yeni kopyaları elde etmek mümkündür.

• Çizim yapılabilir, grafik ve tablo oluşturulabilir.

• Yazıda çeşitli yazı tipleri ve fontlar kullanılabilir.

• Çeşitli sayfa görünümleri oluşturulabilir.

• Kelimeler düzeltilebilir, eş anlamlıları bulunabilir, kelimeler toplu olarak değiştirilebilir.

• Adres mektup birleştirilebilir, zarf üzeri ve etiket yazdırılabilir.

Word Chrome ile Dosya Paylaşımı

Word Chrome : Google Dokümanlar yani Google Documents ile belgenizi arkadaşınızla paylaşabilir. Hatta aynı anda farklı mekanlardayken bile üstünde çalışabilirsiniz. Paylaştığınız dosyayı arkadaşınızın düzenlemesini istemezseniz, o kişiye yalnızca documents google yani ”Google belgeler görüntüleme” hakkı da verebilirsiniz.

Word Chrome ile Çevrimdışı Dosya Düzenleme

Google Documents ile internete sahip olmadığınız zamanlarda da belge oluşturabilir, önceden oluşturduğunuz dokümanları görüntüleyebilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim: Daha önce oluşturduğunuz bir belgeyi çevrimdışı kullanabilmek için; belgenin yanındaki alt alta üç nokta simgesine tıklayıp, “Çevrimdışı kullanılabilir” butonunu sağa kaydırmanız gerekmektedir.

E Posta Adresi Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Nasıl Kurulur?

Microsoft Teams İle Ücretsiz Sohbet

Teams Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Eğitim - 02:27 A A
BENZER HABERLER