Yeni MacBook Pro Tanıtıldı! Özellikleri! Fiyat-Performans!

Apple , Yeni MacBook tanıtımı yapmak için beklenen etkinliği gerçekleştirdi. 18.10.2021 tarihinde planlanan “Unleashed” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte yeni nesil cihazların tanıtımı yapıldı. Etkinlikte Apple firmasının yeni nesil cihazlarından biri olan Yeni MacBook Dizüstü bilgisayarını ve Apple tarafından üretilen ve sevilen üçüncü nesil olan AirPods Pro 3 tanıtımı yapıldı.
Dünya - 28/09/2021 21:14 A A

Yeni MacBook Pro , tanıtımı merakla beklenen bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Beklenen tanıtım ise Apple tarafından gerçekleştirildi. Bizler de sizler için Apple ürünü olan Yeni MacBook hakkında araştırma yaptık. Ürünün özellikleri ve fiyatı hakkında işte merak edilenler…

Apple , Yeni MacBook tanıtımı yapmak için beklenen etkinliği gerçekleştirdi. 18.10.2021 tarihinde planlanan “Unleashed” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte yeni nesil cihazların tanıtımı yapıldı. Etkinlikte Apple firmasının yeni nesil cihazlarından biri olan Yeni MacBook Dizüstü bilgisayarını ve Apple tarafından üretilen ve sevilen üçüncü nesil olan AirPods Pro 3 tanıtımı yapıldı.

Yeni MacBook Pro – Etkinlikte En Merak Edilen Cihaz Oldu! Özellikleri Nelerdir?

Apple tanıtım etkinliği olan Unleashed, katılımcıları tarafından en çok ilgi görev ve merak edilen cihaz Yeni MacBook Pro Dizüstü bilgisayarı oldu. Etkinlik büyük bir ihtişamla gerçekleşti. On binlerce meraklı tanıtımı aynı anda canlı olarak izleme imkanı buldu. Yeni MacBook Pro izleyicileri etkilemeyi başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=HP5wnYLfjI0

Yeni MacBook Pro Yeni Tasarımı Ve İlk İzlenimler

Apple firması Yeni MacBook üretimi için bilinenin aksine tasarım değişikliği yapma kararı alıp , farklı bir tasarım ile Yeni MacBook cihazını üretime sundu. Yeni MacBook dizüstü bilgisayarı yeni tasarımın “Yumuşak Kenar” kullanarak daha modern ve yenilikçi bir tasarım gerçekleştirdi.

Yumuşak kenarlar ise tasarım konusundan başarılı olmuş görünüyor. Görünüm olarak göze hoş gelen Yeni MacBook dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ayrıca Apple tarafından imzası olarak bilinen çentik de bu cihazlarda da bizleri karşılayan özelliklerden birisidir.

Yeni MacBook Pro Çentikli Yeni Ekranı ve Boyutlarda Satışa Sunulacak!

Apple, Yeni MacBook dizüstü bilgisayarı üretiminde Liquid Retina XDR panelini kullanmaya karar kılmıştır. Bu teknoloji ile satışa sunulacak cihaz için iki boyut tercih edilmiştir. Yeni MacBook 14,2 ve 16,2 inç boyutlarında satışa sunulacaktır. Ayrıca ekran tazeleme hızı yüksek bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Apple bu cihazda 120 Hz Ekran Tazeleme Desteğini de kullandı. Ekran tasarımı ve teknolojisi bakımından oldukça etkileyici bir cihaz olduğunu görüyoruz.

Yeni MacBook Pro Hızlı Şarz ve FaceTime HD Kamera Özellikleri

Yeni MacBook Pro , batarya konusunda bir adım daha ileri attı. Apple bu konuda 30 dakikalık bir şarz etme sürecinde %50’ye kadar şarz ömrü sağlayan bataryasını tanıttı. Batarya ve güç süresi bakımından oldukça etkilyici olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca “Hızlı Şarz Desteği” ilk kez Yeni MacBook Dizüstü bilgisayarlarına geldi. Yeni MacBook, 1080 Full HD çözünürlük ile bizleri karşıladı. Bu çözünürlük ise bizlere daha düşük ışıklı ortamlarda iki kat daha parlak ve net bir görüntü sunacak. Görüntüler , her ortam da daha da iyi görünecek.

Yeni MacBook Pro Fiyat Listesi

Yeni MacBook Dizüstü bilgisayarı Yurtdışında 14,2 inç ekranlı modeli için 1.999 Dolar , 16,2 inç ekranlı modeli ise 2.499 Dolar olarak satışa sunulacak. Yeni MacBook cihazının Türkiye fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

Yeni MacBook Pro Türkiye Fiyat Listesi

Yeni MacBook 14,2 inç:

  • – 8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU, 512 GB SSD: 23.499 TL
  • – 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 1 TB SSD: 28.999 TL

Yeni MacBook 16,2 inç:

  • 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 512 GB depolama: 28.999 TL
  • – 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 1 TB depolama: 31.199 TL
  • – 10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU, 1 TB depolama: 39.999 TL

Ürünün teknik özelliklerine bakmak veya satın almak için tıklayınız.

Bip Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? Ücretsiz mi?

Öğrenmek için tıklayınız.

Dünya - 21:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.