"Devlet Yardımlarından Yararlanmak İçin Doğru Adres! 💰💻Merhaba takipçilerimiz! Bu hesap, devlet tarafından sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen herkes için doğru adrestir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla güncel ve doğru bilgiler sunuyoruz.E Devlet üzerinden nasıl başvuru yapılır, hangi şartların sağlanması gerektiği, başvuru süreci hakkında en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Haydi birlikte devlet yardımlarından yararlanalım! 🙌"
Ana Sayfa Eğitim, Genel, Nedir & Nasıl Yapılır?, Para Yardımları, Sağlık 23 Haziran 2021 1093 Görüntüleme

Yeşilay Kuruluş Amacı Nedir? Yeşilay Görevleri Nelerdir?

Yeşilay Kuruluş Amacı Nedir? Yeşilay Görevleri Nelerdir?

Yeşilay kuruluş amacı; sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün kötü alışkanlıklardan toplumun ve bilhassa gençlerin korunması için yapmış olduğu çalışmalar ile kamuya hizmet sunan bu nedenle de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur. Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında yararlı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir.

Yeşilay Kuruluş Amacı Nedir?

Sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıkları ile mücadele veren ve bütün kötü alışkanlıklardan vatandaşlarımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için çalışmalar yapan yani umuma (kamuya) hizmet sunan, bu nedenle de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur.

Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında yararlı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir. Bu cemiyetlere hükümetimiz çeşitli yardımlar yapar, pek çok kolaylıklar gösterir. Yeşilay’ın çalışmaları da bu biçimde ülkemiz ve milletimiz için yararlı görülmüş ve Yeşilay, 19 Eylül 1934 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından aynı tarih ve 2-1288 sayılı alınan karar ile kamuya faydalı cemiyetler arasına alınmıştır. Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısıyla bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir.

İşte bu işlemle elde edilen bilgileri, hazırlamış olduğu dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı müracaat, rapor vb. Gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gereken tedbirlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunmaktadır. Yeşilay alkol ve sigara gibi uyuşturucu özelliği olan maddelerden uzaklaşmamızı sağlar.

Yeşilay Çalışma Alanları Nelerdir?

  • Alkol bağımlılığı
  • Tütün bağımlılığı
  • Madde bağımlılığı
  • Kumar bağımlılığı
  • Teknoloji bağımlılığı

Yeşilay Kuruluş Açısından Özel midir Devlet mi?

Yeşilay kuruluşu gönüllülük esas alınarak kurulmuş bir cemiyettir. Bu sebepten dolayı özel bir kuruluştur. Burada insanlar birbirine destek olmak için gönüllü olarak destek vermektedir.

Yeşilay Hangi Kuruma Bağlıdır?

Yeşilay kurumu gönüllü esasısın yanında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Güç Birliği oluşturarak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile eş zamanlı çalışmaktadır.

YEŞİLAY HAFTASI NEDİR?

Yeşilay 5 Mart 1920 tarihinde kurulmuş olduğu için Mart’ın ilk haftası, 1-7 Mart’ta kutlanan haftadır. Yeşilay Haftası’nda alkollü içkilerin, sigaranın, alkolün uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararları anlatılır.

Yeşilay Kuruluşundan Yardım Almak!

Yeşilay kuruluşu yardıma ihtiyaç duyan bireylere gönüllü olarak destek verme amacındadır. Eğer ihtiyaç durumundaysanız ve Yeşilay tarafından destek almak istiyorsanız. Bu yardıma ulaşmak çok kolay. Yeşilay resmi internet sitesi üzerinden form doldurarak veya 0212 527 16 83 Genel Merkez telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişime geçtikten sonra sizin ile ilgili bilgi depolamaya başlar. Yeterli bilgi toplandıktan sonra hareket planlaması yapılır. Şahsa özel çözümler ile sizinle gönüllülük esasında faaliyete geçilir.

Kızılay Yardım Sorgulama ve Başvuru Nasıl Yapılır? öğrenmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Hazır Site by Uzman Tescil webmaster