Aile Destek Yardımı 600 TL Destek! E-Devlet Başvuru Yap 2023

Aile Destek Programı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapacağını duyurmuştu. Bu sosyal yardım kapsamında ihtiyaç sahiplerine her ay ve düzenli olarak maddi yardım yapılması hedefleniyor. Aile Destek Programı Yardımından kimler faydalanabilir? Başvuru şartları nelerdir? E Devlet üzerinden ihtiyaç sahipleri nasıl başvuru yapabilir? Başvurusu olumlu sonuçlanan ihtiyaç sahipleri ne kadar ödeme alacak? 2022 yılı Aile Destek Programı Ücreti Ne kadar?
Eğitim - 21/07/2022 18:29 A A

Aile Destek Yardımı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapacağını duyurmuştu. Bu sosyal yardım kapsamında ihtiyaç sahiplerine her ay ve düzenli olarak maddi yardım yapılması hedefleniyor. Aile Destek Programı Yardımından kimler faydalanabilir? Başvuru şartları nelerdir? E Devlet üzerinden ihtiyaç sahipleri nasıl başvuru yapabilir? Başvurusu olumlu sonuçlanan ihtiyaç sahipleri ne kadar ödeme alacak? 2023 yılı Aile Destek Programı Ücreti Ne kadar?

Aile Destek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E- Devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti adı ile arama yapılıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Destek Programı başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılıyor. Aile Destek Programı ilk kayıt işlemleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yapılıyor. Öte yandan e-Devlet uygulamasını kullanmayanlar ise Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları üzerinden Aile Destek Programı başvurusu yapabilecek.

Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her yıl olduğu gibi 2023 yılında da maddi destek vermektedir. Online olarak E Devlet üzerinden başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Bakanlık başvuru sahiplerinin ekonomik durumunu incelemesi sonucunda olumlu gördüğü vatandaşlara her ay düzenli olarak ödeme yapmaktadır. Gerekli şartları yerine getiren vatandaşlar Aile Destek Programı adı altındaki sosyal yardımlardan faydalanabilir.

Aile Destek Yardımı ile kimler yararlanabilir?

Türkiye Aile Destek Programından yoksul ya da başkaca dezavantajları bulunan gruplar yararlanacak. Aile Destek Programı ile ekstra bir dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyal ve ekonomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlara maddi yardım yapılması hedeflenmektedir. Aile Destek Programı sosyal yardımından faydalanmak için bazı gerekli şartlar vardır. İşte bu şartlar;

  • -Hane halkı içerisinde kişi başına düşen gelirin asgari ücret miktarının 3/1 oranını geçmemesi zorunludur.
  • -3294 Sayılı Kanun Kapsamında başvuruyu aile bireyleri birlikte yapmak zorundadır.
  • -Hane halkı içerisinde yaşayan , aile bireylerinin hiç birinin sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.

AİLE DESTEK YARDIMI KAÇ PARA VERİYOR?

Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık olarak üç farklı şekilde ödeme yapılacak. Hane gelir düzeyi sosyal ve ekonomik uygun olmayan vatandaşların başvuru yapma hakkı vardır. Başvuru yapan ve olumlu sonuçlanan kişiler sosyal yardımdan faydalanabilmektedir. Olumlu sonuçlanan kişiler ise Aile Destek Paketi Kapsamında ödenecek olan maddi yardım tutarını merak etmektedir. Bizler de sizler için sosyal yardım kapsamında ne kadar ödeme alınacağını araştırdık. Üç farkı ödeme şekli bulunmaktadır. İşte Ödeme tutarları aşağıdaki gibidir;

aile destek yardimi
  • 450 Türk Lirası,
  • 550 Türk Lirası,
  • 600 Türk Lirası olmak üzere verilecektir. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapılacak olması dikkatleri üzerine çekiyor.

Bim Yardım Kartı Nedir? Kimler Alabilir? 400 TL Yardım Yapılmaktadır! 2023

Eğitim - 18:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.